У третьому, завершальному, етапі конкурсу військових кухарів взяли участь сім найкращих фахівців – переможців та призерів ІІ етапу від різних видів та родів військ Збройних Сил України. Фінальний тур проходив протягом трьох днів у навчальному центрі Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що на Львівщині.
Перший день був присвячений перевірці знань із заходів безпеки під час навчань, виконанню вправ стрільб, експлуатації озброєння та військової техніки. Наступного дня ‒ суперництва у військово-спортивній та теоретичній номінаціях. Спершу конкурсанти змагалися на витривалість – це біг у комплексі з вогневою підготовкою. Потім демонстрували знання основних положень системи харчування у ЗСУ. Серед них – організація харчування у стаціонарних та польових умовах за Каталогом продуктів харчування та особливості технології приготування їжі в польових умовах.
А в останній день пройшла найцікавіша і найважливіша частина конкурсу – практичне приготування страв. За правилами, кожен військовий кухар мав підготувати переносну малолітражну кухню до роботи та приготувати на ній страви. Кожен мав у своєму розпорядженні окремий намет, щоб не заважати один одному.
Процес починається з меню-розкладки. Кухар повинен правильно обрати продукти, розрахувати обсяг, приготувати з дотриманням технології, сервірувати і подати їжу на контрольний стіл журі для дегустації. При цьому вкластися в ліміт часу – 120 хвилин, розповів представник від Центрального управління продовольчого забезпечення тилу Командування Сил логістики Збройних Сил України полковник Андрій Ованесян. Усі учасники отримали ті самі інгредієнти й ладнали однакові страви з базового меню українського війська, але смак – різний, бо кожен готує по-своєму.
Конкурсанти подали на стіл журі суп із квасолі з копченостями, крученики з чорносливом, картоплю тушковану з грибами, салат-вінегрет, узвар, хліб, ківі. Проте не всі вклалися у графік. Лише призери перших двох місць. Іншим знадобилося на одну годину більше.
Останнім завданням цього дня для учасників стало надання першої домедичної допомоги, а саме: накладання кровоспинного джгута на пораненого військовослужбовця. Результати цього випробування остаточно розподілили місця у турнірній таблиці.
Комісія, підсумовуючи бали за приготування страв та за виконання інших завдань, визначила переможців. Найкращим кухарем Збройних Сил України став солдат Владислав Докійчук із військової частини Командування СВ ЗС України.
Друге та третє місця поділили молодший сержант Ірина Стасюк Командування СВ ЗС України та старшина 2 статті Інна Лисенко Командування Сил спеціальних операцій.
Всі учасники відзначені формами морального заохочення, а переможці, крім того, отримали грошові премії: за перше місце – 10 тисяч гривень, за друге – 5 тисяч , за третє – 3 тисячі.