Зухвала інсталяція чернівецького художника Івана Салевича «Хохли» у місцевій галереї «Вернісаж» передбачувано було сприйнята неоднозначно. Скандалом це не назовеш, більше підходить до здійнятого навколо мистецького проєкту шуму й розголосу таке словосполучення, як «розрив шаблону».
Інсталяція «Хохли» є частиною виставки до Дня Незалежності України. Вона зображує одягнутий у вишиванки людей, очі в яких заліплені (чи засліплені – «Споживчий ринок) російськими триколорами, і очі ці, як пояснює автор, дивляться у бік Москви. Меседж артоб’єкта в тому, що, за словами Івана Салевича, велика частина українців не визначилася зі своєю національною ідентичністю.
Директор галереї Ігор Сорокоумов проінформував про «провокаційний» художній твір до Служби безпеки України. У коментарі Суспільному Ігор Сорокоумов сказав, що виставка може сприйматися двояко, тому хотів «поставити її на гальма».
Івана Салевича викликали туди для пояснення. При цьому, як зазначили в СБУ, не йшлось про заборону показу та не було втручання у свободу творчості.
Закінчилось все тим, що інсталяцію дозволили для показу, проте з пояснювальним текстом.