Якщо раніше угоду з купівлі-продажу дачної ділянки із садовим будинком можна було укласти приблизно за півгодини, то тепер все стало набагато складніше. Причина – набуття чинності з 1 липня 2021 р. закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», згідно з яким землі під садовими ділянками віднесли до земель сільськогосподарського призначення.
І тепер, щоби здійснити операцію купівлі-продажу дачної ділянки, потрібно пройти ті самі процедури, які передбачені при угодах на ринку землі, розповів юрист, який спеціалізується на аграрному праві, Руслан Сокол.
Зокрема, для того щоб продати дачну ділянку, продавець повинен надати такі документи:
державний акт на право власності; договір; свідоцтво про право на спадщину або інший документ, що підтверджує право власності; документи про грошову оцінку відчужуваної земельної ділянки.
Крім того, для нього тепер послуги нотаріуса коштують дорожче, ніж коштували до 1 липня.
Покупця дачної ділянки нотаріус також повинен перевірити, чи не є він підпільним власником незліченних угідь (за законом поки не допускається в одних руках концентрація понад 100 гектарів землі). А ще, відповідно до закону, покупець повинен мати першочергове право на придбання цієї ділянки землі і бажано мати досвід роботи в сільському господарстві або хоча б диплом аграрного профілю – якщо вже зовсім слідувати букві закону.
https://biz.today.ua/ Ілюстративна світлина https://na-dache.pro/