У Польщі зросла кількість українців, які сплачують страхові внески: статистика ZUS

Понад 787 тисяч українців сплачували страхові внески у Польщі станом на кінець 2024 року. Це на 28 тисяч осіб більше, ніж було роком раніше. Такі дані наводить Заклад соціального страхування (Zakład Ubezpieczeń Społecznych – ZUS), називаючи українців найчисельнішою групою застрахованих у Польщі іноземців. Про те, у яких воєводствах найчастіше працевлаштовуються громадяни України, скільки серед них підприємців та якого вони переважно віку, розповідаємо у матеріалі ua.pl.

У звіті ZUS за 2024 рік зазначено, що загальна кількість осіб, котрі сплачують страхові внески у Польщі, становить понад 16,2 млн. З них близько 1,2 млн осіб – іноземці, що на 5,8% більше, ніж було наприкінці 2023-го.

Протягом багатьох років найбільшою групою застрахованих у Польщі іноземців є громадяни України. На кінець минулого року їх було 787,5 тисяч, що становило 66% від кількості іноземців та 4,8% від усіх застрахованих осіб.

Загалом більшість іноземців, котрі сплачують внески до ZUS, є громадянами:

  • України – 787,5 тис. осіб;
  • Білорусі – 134,9 тис. осіб;
  • Грузії – 25,7 тис. осіб;
  • Індії – 22,7 тис. осіб;
  • Колумбії – 15,2 тис. осіб.

Найбільше українців працюють у Мазовецькому (майже 195,3 тис. осіб), Нижньосілезькому (95,2 тис.) та Великопольському (92,3 тис.) воєводствах. Найменше – у Вармінсько-Мазурському (9,7 тис.), Підляському (7,9 тис.) та Свєнтокшиському (7,8 тис.).

Більшість осіб, які сплачують страхові внески у Польщі, є найманими працівниками, тобто працюють на підставі трудового договору (umowa o pracę). Серед українців таких зареєстровано 454,4 тис. осіб. Ще понад 292 тис. осіб працевлаштовані на основі договору про надання послуг (umowa zlecenia) або агентського договору (umowa agencyjna). Тим часом кількість українців, які провадять несільськогосподарську діяльність та тих, хто з ними співпрацює, становить 44,7 тис. осіб.

Серед працевлаштованих українців наприкінці 2024 року переважали чоловіки – понад 411 тисяч, жінок було майже 383 тисячі. Більшість із них – особи віком від 25 до 49 років.

Нагадаємо, що у Польщі також постійно зростає кількість українських біженців. Якщо на початку 2024 року під тимчасовим захистом тут перебували понад 951 тисяча осіб, то цьогоріч у січні – вже понад 993 тисячі. Такі дані наводить Євростат. 

Більш як 500 українців стали власниками магазинів Żabka у Польщі, підписавши договір франшизи. Більшість із них – жінки.

Про це повідомляє компанія Żabka Group. Представник компанії Пшемислав Києвські зазначив, що кількість українців, які відкривають магазини Żabka, буде тільки зростати. https://mind.ua/

Теги

Новости по теме