Пожити в бурдеї X-го століття

Історико-культурний заповідник «Давній Пліснеськ» біля села Підгірці на Львівщині завершив проєкт  «Пліснеська хижа-2021». За кілька останіх місяців спеціалісти заповідника

та реконструктори з громадського об’єднання «Чорна Галич» відтворили слов’янську хижу Х ст., керуючись археологічними дослідженнями. Споруджували це житло за кошти учасників проєкту та благодійників. В яку суму обійшовся бурдей, наразі невідомо.

Тепер у ньому оселяється  сім’я реконструкторів Марія та Ярема Іванціви та їхні четверо дітей. Родина хоче випробувати себе, чи зможе вона задовольнятись тим набором зручностей, який побутував тут тисячу років тому.

Під однією з публікацій на цю тему на сторінці заповідника в Facebook дехто зауважив: “…Хай-но вони спробують пожити там, коли вдарять морози і випаде сніг.

…Не претендую на істину в останній інстанції, але наскільки я орієнтуюся в історії, вже у 9-10 століттях східні слов’яни вміли будувати зрубні конструкції. Будували нормальні житла та господарські споруди, а не якісь халабуди чи землянки…»

На цю репліку заповідник «Давній Пліснеськ» відповів, що «до ХІ ст. включно на теренах Прикарпаття зводились заглиблені житла каркасно-стовбової конструкції. Піч-кам’янка дуже швидко нагріває житло. Житло буде тестуватись на зручність і комфортність проживання, притім й зимою,🙃»

https://www.facebook.com/plisnesko/ Світлини:https://suspilne.media/

Теги

Новости по теме