Перехід від соціальної допомоги до самостійного життя в Німеччині потребує ретельного фінансового планування та розуміння реальної вартості життя в країні.
За даними Ukraine puls, найбільшою статтею витрат для мешканців Німеччині залишається оренда житла, яка суттєво відрізняється залежно від міста.
Вартість оренди в найбільших містах:
Комунальні послуги для квартири площею 85 квадратних метрів обходяться в середньому до 250 євро на місяць, включаючи вивіз сміття, електроенергію, опалення та воду.
У Німеччині кожне домогосподарство має платити плату за фінансування суспільного мовлення. Розмір оплати наразі становить 18,36 євро на місяць.
Плата стягується незалежно від того, дивитеся ви німецьке телебачення, слухаєте німецьке радіо чи ні.
Ціни на основні продукти в популярних супермаркетах (Aldi, Edeka та Lidl):
Середня тижнева витрата на продукти для однієї особи становить близько 100 євро.
Витрати на освіту для сімей з дітьми:
Додаткові обов’язкові витрати включають медичне страхування (близько 170 євро на місяць для самозайнятих осіб) та транспорт (проїзний квиток по всій країні коштує 49 євро).
Рекомендований щомісячний дохід для комфортного проживання:
Принагідно
У заможній Німеччині українців, як правило, дивує таке явище як Wohngemeinchaft — спільне житло в одній квартирі, популярне особливо у таких густонаселених містах як Берлін, Мюнхен чи Гамбург. Тут можна винайняти квартиру, дім і навіть кімнату. Є навіть спеціалізовані сайти WG-gesucht.de. Ніби таке вже десь було: житло зі спільним доступом до кухні, санвузла і балкону. Зважаючи на дуже високі ціни на оренду, люди просто вимушені погоджуватись на такий варіант.
«Це те, що ми б назвали б комуналкою, а в них називають Wohngemeinchaft або ж WG. На спеціальних сайтах шукають це специфічне житло — кімнату у квартирі, де у кожного по кімнаті, більш-менш вмебльована за принципом все в одному — і спальня, і робоче місце. Але кухня і санвузол — один на всіх», — пояснює Наталя Олексійчук.
За її словами, трапляється ще такі випадки, коли 3-кімнатну квартиру, яка в Мюнхені може коштувати до 2 тис. євро, здають WG окремими кімнатами по 850 євро.
Німці вимушено живуть у комунальних квартирах — Wohngemeinchaft. Фото: rbo-inmitten.berlin
Плюсами такого житла вважається те, що, по-перше, у ціну вже все входить — і гаряча вода, й інтернет. По-друге, укладається найпростіший договір, який не зобов’язує попереджати за три місяців — тож з’їхати можна будь-якої миті. По-третє, такі квартири здаються з меблями і докуповувати чогось немає ніякої необхідності. https://thepage.ua/