Засновник Телеграм пояснив, чому Китай швидко наздогнав США у сфері штучного інтелекту

Засновник месенджера Телеграм Павло Дуров висловив думку про причини, чому Китай «так швидко наздогнав США в галузі штучного інтелекту». Він вважає, що справа в тому, що китайська система середньої освіти перевершує західну. Про це Дуров написав у своєму телеграм-каналі.

«Прогрес Китаю в ефективності алгоритмів не виник з нічого. Китайські школярі вже давно перевершують інших з математики та програмування на міжнародних олімпіадах. Коли справа доходить до підготовки видатних виконавців у математиці та науці, система середньої освіти Китаю перевершує західну. Вона заохочує жорстку конкуренцію серед студентів. Навпаки, більшість західних шкіл не заохочують конкуренцію,

забороняючи публічні оголошення оцінок і рейтингів учнів. Обґрунтування зрозуміле – захистити учнів від тиску чи насмішок. Однак такі заходи також передбачувано демотивують найкращих учнів. Перемога і поразка – два боки однієї медалі. Усуньте тих, хто програв – і ви усунете переможців», – пише Дуров.

Він вважає, що якщо система середньої освіти США не зазнає радикальної реформи, «зростаюче домінування Китаю в технологіях здається неминучим».

https://ukrrudprom.ua/

Тим часмо китайський штучний інтелект DeepSeek, який днями обвалив Уолл-стріт, може стати викликом для американських технокомпаній, вважає президент США Дональд Трамп. 

Акції технологічних компаній на Уолл-стріт втратили у понеділок приблизно 1 трильйон доларів після прогресу китайського стартапу зі штучного інтелекту DeepSeek.

DeepSeek – це китайська компанія, що спеціалізується на розробці штучного інтелекту, заснована в 2023 в місті Ханчжоу. Компанія створила сімейство великих мовних моделей, Модель R1, презентована нещодавно, була розроблена всього за два місяці з бюджетом лише $6 млн, при тому, що навчання останньої великої моделі штучного інтелекту компанії Meta коштувало 60-70 мільйонів доларів. 

Керівник українського Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко попередив, що DeepSeek може допомагати Китаю збирати інформацію про користувачів. За матеріалами https://lb.ua/

Теги

Новости по теме