Мексіканець – clandestino, колумбієць- clandestino: Колумбія не прийняла депортаційні рейси зі США

Колумбія відмовилася приймати два американські військові літаки з мігрантами, яких депортували в рамках імміграційної політики президента США Дональда Трампа.

Колумбія у неділю, 26 січня, відмовилася приймати два американські військові літаки з мігрантами, яких депортували в рамках імміграційної політики президента Дональда Трампа. Як повідомив агентству Reuters американський чиновник, це щонайменше другий випадок, коли латиноамериканська країна відмовляється від рейсів американських військових з метою депортації мігрантів.

Президент Колумбії Густаво Петро засудив практику, коли “до мігрантів ставляться як до злочинців”. У своєму дописі на платформі X Петро заявив, що Колумбія вітатиме депортованих мігрантів на батьківщині цивільними літаками, наголосивши, що до них слід ставитися з гідністю і повагою. “США не можуть ставитися до колумбійських мігрантів як до злочинців”, – написав Петро, зазначивши, що в Колумбії налічується 15 660 американців без належного імміграційного статусу.

Рішення Колумбії слідує за рішенням Мексики, яка минулого тижня також відмовила американському військовому літаку в дозволі на посадку з мігрантами.

Бразилія засудила “принизливе поводження” з депортованими громадянами

Міністерство закордонних справ Бразилії пізно ввечері в суботу засудило “принизливе поводження” з бразильцями після того, як мігрантів закували в наручники на комерційному депортаційному рейсі. Після прибуття деякі пасажири також повідомили про жорстоке поводження під час польоту. Літак, на борту якого перебували 88 бразильських пасажирів, 16 агентів служби безпеки США і вісім членів екіпажу, спочатку мав прибути до Белу-Орізонті в південно-східному штаті Мінас-Жерайс.

Там бразильські чиновники наказали зняти з людей наручники, а президент Луїс Інасіу Лула да Сілва призначив рейс ВПС Бразилії для завершення їхньої подорожі, йдеться в суботній заяві уряду.

За даними федеральної поліції Бразилії, цей комерційний чартерний рейс був другим в цьому році з США, який перевозив нелегальних мігрантів, депортованих назад до Бразилії, і першим з часу інавгурації Трампа.

Боротьба з нелегалами – одна з головних обіцянок Трампа

Ще під час передвиборної кампанії Дональд Трамп обіцяв посилити заходи з боротьби з нелегальними міграцією. Він також приділив значну увагу цьому питанню у своїй інавгураційній промові.

У перший день перебування на посаді президента США Трамп підписав укази про запровадження надзвичайного стану на південному кордоні США, тобто насамперед з Мексикою, з метою полегшити здійснення масової депортації нелегальних мігрантів і недопущення проникнення на територію США нових таких мігрантів. Для виконання цього указу планується залучати й армію.

Також він розпорядився скасувати практику catch and release (англ. “спіймай і відпусти”), у рамках якої правоохоронні органи відпускали на свободу мігрантів на час очікування слухань в імміграційному суді. Указами Трампа припинено й програми з переселення біженців.

За даними Управління статистики міністерства національної безпеки США, в країні налічується близько 11 мільйонів мігрантів без відповідних документів, зазначає AFP. https://www.dw.com/

Пісня Clandestino (Нелегал) виконавець Manu Chao

Теги

Новости по теме