Екологічний пристрій від комарів

Український стартап Mosquito Control розробив інтелектуальну екологічну систему боротьби з комарами і з цією інновацією переміг на інвестиційному саміті в США. Про це повідомило в Facebook американське посольство в Україні.

Пастка для комарів. Світлина Mosquito Control

«🇺🇦Вітаємо переможця від України у #SelectUSASummit Industry Pitching Session. Понад 200 компаній подали заявки на участь в одній з дев’яти пітчинг-сесій, і Mosqitter отримав найвищі відзнаки!

Унікальна інтелектуальна екологічна система боротьби з комарами Mosqitter спрямована на зменшення ризику інфекційних захворювань, таких як малярія, вірус Зіка, денге, ЕЕО, вірус Чікунгунья тощо на великих та відкритих територіях шляхом ліквідації комарів. Наступним кроком Mosqitter буде продовження діяльності на американському ринку».

Зовні цей пристрій зовсім не схожий на людину – щось на зразок чорної металевої тумби заввишки один метр і двадцять сантиметрів, яка звужується догори. Але з погляду самки комара він жива істота – «дихає», пахне та випромінює тепло –  як людина. Саме тому він приваблює комарів: вони підлітають до нього, але замість порції крові знаходять свою погибель, розповідає hromadske.

Пристрій від Mosqitter працює як пастка з приманкою. Його ставлять на відкритому повітрі, де він подає комарам сигнали через запах,  для чого в нього завантажують певну речовину, тепла та виділення вуглекислого газу (як при диханні) — мовляв, тут є чим поживитися. Коли комаха підлітає достатньо близько, пристрій її засмоктує.

Тестування пристрою в Німеччині. Світлина Mosquito Control

Розробники кажуть, що ефект від роботи пристрою відчувається майже одразу. Але потрібно приблизно три тижні, щоб територія (наприклад, приватне подвір’я чи літній майданчик ресторану) звільнилася від комарів. Надалі пристрій повинен лишатися ввімкненим, щоби вчасно ловити новоприбулих комах.

За словами однієї з учасниць команди Mosquito Control Анастасії Романової, ефективність пристрою становить 93% – тобто він зловить більшість комарів на певній території. Головна його перевага полягає в тому, що він безпечний для людини (це підтверджено відповідними сертифікатами) — так само, як і для решти істот (окрім комарів).

Сьогодні в проєкті залучено шестеро людей, але за потреби до роботи залучають сторонніх фахівців. Наприклад, зрозуміти поведінку комарів допомогли науковці з Херсонського державного аграрного університету та Херсонського державного університету.

Пристрій орієнтований передусім на зовнішні ринки, зокрема тих країн, де комарі поширюють небезпечні для людини хвороби: Ямайки, США, Індії, Пакистану, Італії, Сінгапуру. Але через карантинні обмеження цього року 30 пристроїв продали в Україні приватним домогосподарствам та іншим споживачам.

Наразі їх виготовляють у трьох розмірах, розрахованих на різну площу. Середній (його висота — 1 метр 20 сантиметрів) може «захистити» чималу приватну садибу.

Розробники кажуть, що пристрій буде вдосконалюватися. Зокрема, деякі зі споживачів зауважують, що він працює досить гучно, тому наступні модифікації мають бути позбавлені цього недоліку.

Також у планах розробників – створення системи моніторингу комарів, які розповсюджують небезпечні хвороби. Зібрані дані допоможуть прогнозувати поширення захворювань у тому чи іншому регіоні й працювати на випередження. Наприклад, будь-яка людина зможе за допомогою спеціального сервісу перевірити, наскільки небезпечним є регіон, і вирішити, варто туди їхати зараз чи краще почекати.

https://www.facebook.com/usdos.ukraine/https://hromadske.ua/

Теги

Новости по теме