На Вінничині рій бджіл зажалив до смерті 55-річного чоловіка. Чи можна було уникнути трагедії?

Рідні померлого звинувачують у недбалості бджоляра, який перевозив свою пасіку вдень вулицями, де були люди.

У місті Іллінці бджоляр перевозив трактором вулики на соняшникове поле. Кілька з них перекинулися на вулиці. Розлючені бджоли розлетілися і напали на перехожих. Для одного з них, Олександра Стрихаря, укуси комах стали смертельними. 

“Наша родина надзвичайно важко переживає втрату тата. Мамі вже кілька разів викликали “швидку” через високий тиск, — розповідає син померлого Іван Стрихар. — Батькові було 55 років, він усе життя працював будівельником. Того трагічного дня тато їхав на велосипеді, як раптом на нього накинувся рій бджіл. Коли батько приїхав додому, то був увесь в набряках, нерозбірливо кричав щось про бджіл, похитувався. Мама, не гаючи часу, викликала “швидку” і побігла до сусіда-лікаря. Він робив татові штучне дихання і масаж серця, доки приїхала бригада “швидкої”. Медики з допомогою дефібрилятора пробували запустити батькові серце, але марно. У довідці про смерть вказано, що причиною став анафілактичний шок. Винуватець трагедії того ж вечора до нас зателефонував, запропонував матеріальну допомогу, від якої ми відмовились. Адже бджоляр припустився численних порушень. Крім того, що пасіку не можна перевозити в денну пору, вулики не були закріплені, кришки на них не зафіксовані, а платформа причепа не мала бортів. Коли поліція зупинила бджоляра і він дізнався, що накоїв, то сказав: “Я в Бога помолюся за всіх”. Уявіть, сам бджоляр був у захисному костюмі, тож він усвідомлював дуже добре, що робить і яким небезпечним це може бути. Тому в суді ми вимагатимемо покарання згідно з чинним законодавством, бо не вважаємо це нещасним випадком”. 

За фактом загибелі Олександра Стрихаря поліція розпочала кримінальне провадження. 

“Бджоли покусали ще шістьох людей, їх госпіталізовано, — каже речниця ГУНП у Вінницькій області Заріна Маєвська. — Розпочато кримінальне провадження за фактом умисного вбивства з приміткою “нещасний випадок”. Остаточну кваліфікацію цій справі нададуть після проведення слідчих дій, підозру поки що нікому не оголошували”. 

Досвідчений пасічник з Миколаєва Андрій Галдін припустив, чому сталася трагедія. 

“Я чув уже про чотири випадки, коли бджоли нападали на тварин. Але щоб на людей… Загалом цього року комахи агресивніші через погоду. Бджілка не встигла з вулика вилетіти, а тут за пів години дощ або суховій. Отож комахи дуже нервуються. Бджоли, які покусали людей на Вінниччині, належать до середньоросійської породи. Комахи мають високу продуктивність, гарну медоносність, але жалючі. Тому з ними важко працювати. Але загалом цієї трагедії можна було б уникнути, якби пасічник дотримав правил безпеки і вулики були добре закріплені. Він же знав, що доведеться їхати не дуже доброю дорогою. Вдень перевозити бджіл категорично заборонено. Треба це робити або пізно ввечері, або вночі (навіть у комендантську годину бджолярам таке дозволено), коли надворі мінімум людей”. 

https://expres.online/

Теги

Новости по теме