Броварський центр комплектування просить у депутатів Броварської міськради додаткові 300 тис. грн на організацію розшуку призовників-ухилянтів.
Про це пише місцеве видання “Трибуна Бровари”.
Також ці кошти мають піти на доставку їх до “військкомату” та придбання паливно-мастильних матеріалів. На забезпечення бланками та папером потрібно ще по 30 тис. грн.
Зазначається, що на попередній сесії депутати вже виділили 440 тис. грн на ці самі потреби. Щоправда, раніше йшлося ще і про закупівлю комп’ютерної техніки.
Таким чином, загальна сума з бюджету на цільову програму заходів та робіт із мобілізаційної підготовки та військової служби в Броварській міській територіальній громаді в 2023 році становитиме 800 тис. грн. Як саме “розшукуватимуть” призовників, пояснив на “гуманітарній” комісії начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та взаємодії з правоохоронними органами Василь Довгань.
Це і відправка команд бійців по військових частинах, розвезення повісток по громаді, доставка призовників на обласний збірний пункт та, звичайно, пошук ухилянтів.
Як зазначила депутатка міськради Богдана Драч, бюджет громади можна дещо зекономити, якщо вручати повістки і доставляти призовників “гуртом”. Такі “гурти”, зі слів депутатки, можна знайти в с. Требухів на території місцевої церкви в підсобних приміщеннях. Саме там, стверджує Драч, перебувають молодики “спортивної статури”, які перешкоджають парафіянам ПЦУ потрапити на богослужіння в храм.
Тим часом у Печерському центрі комплектування пояснили, чому за ухилення від мобілізації одним дають штраф, а інших відправляють за ґрати. Вироки суду у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років отримують військовозобов’язані, які відмовилися йти воювати попри встановлену придатність до служби. Про це повідомив начальник Печерського РТЦК та СП міста Києва полковник Сергій Калугін.
Він розповів, що коли справу передано до суду через ухилення від повістки для звірки військово-облікових даних, тоді застосовується адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 510 до 1700 грн. Водночас, якщо військовозобов’язаний виконав раніше звірку військово-облікованих даних, пройшов медичну комісію для призову і уникнув відправки до лав ЗС України у військову частину, то настає кримінальна відповідальність. І суд тоді визначає покарання у вигляді тюремного строку.
Як розповідає Судово-юридична газета, такі дії здійснюють відповідно до ст.336 КК «Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період». «Покарання настає залежно від скоєного правопорушення. У разі якщо потенційний призовник відмовляється ставити підпис про отримання повістки, то вимоги до нього можуть бути доведені у присутності свідків», – повідомив полковник Сергій Калугін.https://bigkyiv.com.ua/ Ілюстративна світлина: “Трибуна Бровари”.