Навіщо білоруські військові ловлять гільзи шапками

Фото, що стали популярними в Мережі, коментує офіцер запасу.

22 грудня в Мережі з’явилися фотографії, які раніше стали ілюстраціями до повідомлення в телеграм-каналі 15-ї зенітної ракетної бригади Білорусі. На ній офіцери і контрактники військової частини 30 151 виконують тренування зі стрільби з пістолетів Макарова. При цьому процес супроводжується дивним, на погляд цивільної людини, ритуалом – поруч із військовослужбовцем, який виконує вправу, стоїть колега з шапкою, в яку ловить гільзи, що вилітають під час стрільби. “Дзеркало” поцікавилося про сенс того, що відбувається на фотографіях, в офіцера запасу Збройних сил Білорусі Ігоря Кондратьєва (ім’я змінено), причетного до участі та організації стрільб наприкінці 90-х – початку 10-х років.

– Річ у тім, що в білоруській армії існують дуже суворі вимоги до обліку боєприпасів, що мають запобігти випадкам їхньої крадіжки. Такий режим “успадкований” ще з радянських часів. Отримуючи для стрільб певну кількість патронів на складі, прапорщик або офіцер, призначений відповідальним за видачу боєприпасів, на заняттях повинен здати після стрільб на склад аналогічну кількість стріляних гільз. Стосується це як пістолетів, так і інших видів стрілецької зброї – автоматів, кулеметів, снайперських гвинтівок. У результаті підрозділ, що виходить на стрільби, крім безпосередньо стрільби займається ще й збором гільз після тренування.

Ігор Кондратьєв стверджує, що ловля гільз шапками – певною мірою турбота про солдатів.

– Багато поколінь радянських і білоруських прапорщиків та офіцерів, які не бажали витрачати час і сили солдатів на повзання густою травою або глибоким снігом у пошуках загублених гільз, вигадали різні способи виходу з подібної ситуації. Наприклад, при веденні вогню в положенні “лежачи” праворуч від вогневої позиції можна споруджувати конструкцію з вертикально натягнутої плащ-палатки на підпорах. Гільзи, б’ючись об цей “екран”, приземляються поруч із ним – і збір їх після стрільб дуже спрощується. Такий спосіб не має якихось помітних мінусів. Щоправда, використовувати його складно, коли сильний вітер: плащ-палатка норовить полетіти з підпірок. – На фотографії з 15-ї зенітної ракетної бригади зображений інший спосіб – гільзи ловлять шапкою. У цього способу є два очевидні недоліки. По-перше, головний убір, що маячить перед очима стрільця, перекриває частину його поля зору – що, втім, не критично при веденні вогню по нерухомій мішені. Другий недолік – порушення заходів безпеки, відповідно до яких між стрільцем і мішенями на стрільбищі не повинно бути сторонніх. Досвідчені викладачі з вогневої підготовки не забувають повторювати, що ці заходи безпеки “написані кров’ю”.

За словами Ігоря Кондратьєва, за майже 15 років служби в різних військових частинах збройних сил Білорусі він жодного разу не стикався з тим, щоб гільзи під час стрільби ловили шапками, – хоча і чув про таку практику, що існувала в срср, від викладачів з вогневої підготовки у військовій академії. При цьому викладачі висловлювалися про неї в негативному ключі – якраз через очевидне порушення базових заходів безпеки.

https://charter97.org/

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

Теги

Новости по теме