Вивчивши супутникові знімки Planet Labs, журналісти нарахували 10 діючих військових аеродромів та два авіазаводи в окупованому росією Криму.
Про це повідомляє Радіо Свобода.
Журналісти РС зібрали і проаналізували понад півтори сотні військових об’єктів у Криму, вивчивши супутникові знімки Planet Labs військових баз, аеродромів, місць розташування ППО та кораблів чорноморського флоту рф.
Саме з окупованого Криму росія здійснює більшу частину запусків крилатими ракетами “Калібр” по українських населених пунктах.
Один із головних військових об’єктів в Криму – Севастопольський порт, куди незадовго до повномасштабного вторгнення росія стягнула численні кораблі не тільки чорноморського, але й балтійського та північного флотів.
Зокрема, на супутникових знімках Planet Labs за 9 листопада, які є в розпорядженні журналістів “Схем” та “Крим.Реалії”, були ідентифіковані великі десантні кораблі (проектів 1135, 1171, 775), патрульні кораблі (22160), ракетні катери (проектів 1239, 1241) та крейсер (проекту 11356) – це або флагман чорноморського флоту рф “адмирал макаров”, або ж його аналог “адмирал ессен”.
Саме біля бухти “Голландія”, розташована частина ракетних суден, з яких росія запускає по Україні ракети “Калібр”. Як зазначають військові експерти, з якими поспілкувалась редакція, “Калібри” зберігаються не тільки в пускових шахтах корабля, але і на кримських військових складах, а тому є потенційним місцем майбутніх атак ЗСУ.
Окремо журналісти звернули увагу на військові об’єкти в Джанкої. Насамперед на аеродром, який після зупинення наступу армії рф на півдні України, став для неї головним логістичним хабом та місцем базування ударних гелікоптерів: а саме Ка-52, Мі-28, Мі-35, Мі-8. Аеродром також часто приймає вантажні літаки та штурмовики Су-25.
Поруч із Севастополем розташований аеродром Бельбек. В основному там розміщені винищувачі. Зокрема, на знімках Planet Labs за 15 листопада на летовищі були помічені Су-27, Су-27 СМ, Су-34 та Міг-31.
Одне з головних авіаугруповань російської армії також розміщено на аеродромі в Гвардійському, де зосереджено штурмовики Су-25 та бомбардувальники Су-24. Саме ці літаки росія найчастіше використовує для завдання ближніх авіаударів по українській території.
Загалом у Криму журналісти нарахували 10 діючих військових аеродромів та два авіазаводи. На кожному є склади з боєприпасами та ємності з паливно-мастильними матеріалами, які при вибуху лише посилюють руйнівний ефект.
Українські військові експерти, з якими поспілкувалися журналісти, очікують, що на Крим ще чекають нові вибухи. На їхню думку, що саме стане ціллю залежить від того, де будуть на те тактичні причини, а також – від вразливості російської оборони.