Фахівці очікують низький врожай винограду через спеку. Про це повідомили в Інституті виноградарства і виноробства імені В.Є.Таїрова, передає “Бессарабія INFORM”.
За даними винноградарів, липень на півдні України відзначався переважно жаркою, місцями зі зливовими дощами, погодою. Середньомісячна температура повітря становила 24–26℃, максимальні температури повітря піднімалися до 32–36℃, а мінімальні знижувались до 14–15℃, у Запоріжжі до 11℃. Опади головно носили зливовий характер й розподілялися нерівномірно, як за часом, так і по території. Кількість опадів на території селекційних ділянок інституту склала 10 мм або 19% від норми.
На поточну дату вегетаційного періоду виноградні кущі в умовах південного степу перебувають у фазах росту та достигання ягід залежно від біологічних особливостей сортів.
Посушливі умови вегетації сприяють передчасному завершенню росту пагонів.
Спостерігається нерівномірність розвитку ягід, що може знизити середню масу грона. В подальшому за умов відсутності ефективних опадів це призведе до значного зменшення врожайності насаджень у культурі без зрошення.
При системі обробітку ґрунту за типом чорного пару його вологість на кінець липня варіює у 1 м шару від 51 до 69% НВ. Для поточної фенофази винограду оптимальна вологість ґрунту дорівнює 65–70% НВ.
Слід продовжувати спостереження за хворобами – мілдью та оїдіумом – та не нехтувати захисними заходами, хоча поки що через несприятливі погодні умови мілдью не є такою великою проблемою, як минулого року.
У серпні місяці серед хвороб, найбільш небезпечними є гнилі винограду.