Польща буде приваблювати до себе трудових мігрантів масштабними податковими пільгами

Польський уряд готує масштабні податкові пільги для українських трудових мігрантів і підприємців з метою їх інтеграції в Польщі.

Про це повідомляє Аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

В основі проєкту Програми Уряду Польщі «Польський Лад» передбачається, що трудові мігранти, серед яких велика частина українців, в перший рік після переїзду в Польщу будуть платити вдвічі менше податків, ніж польські громадяни. Протягом наступних трьох років вони зможуть відняти 50 відсотків від податку, сплаченого за попередній рік. Тобто іноземець, який перенесе свою податкову резиденцію в Польщу, буде платити менший податок на прибуток повних чотири роки.

Таким чином Польща хоче затримати у себе в тому числі і громадян України на більш тривалий термін.

Вже на початку осені Програма планується до ухвалення.

Зазначається, що податкова пільга також буде охоплювати мігрантів, які вперше приїдуть до Польщі. Вони також зможуть протягом чотирьох років платити податки на пільгових умовах.

Пропонована пільга буде спрямована на осіб, які перед переїздом до Польщі як мінімум три роки жили за кордоном і підтвердять це документально, а після переїзду в Польщу – будуть жити в ній повних чотири роки, будуть платити податки в Польщі від всіх можливих доходів: трудового договору або підприємницької діяльності.

Мінфін Польщі заявляє, що протягом чотирьох років держбюджет буде фінансувати цим людям внески в пенсійний фонд і страхування на випадок хвороби.

«Проєктом зможуть скористатися як поляки, які живуть за кордоном і планують повернення на батьківщину, так і іноземці. Це чергова, але не остання спроба привернути як працівників, так і підприємців з інших країн до інвестування і сплати податків у Польщі. За останні роки до Польщі приїхала рекордна кількість мігрантів, які вже внесли мільярди злотих внесків в ZUS (Управління соціального страхування Польщі). Велика частина з них – це українці. Іноземці, які приїжджають до Польщі, можуть якоюсь мірою поліпшити демографічну ситуацію, але не виправити несприятливі тенденції, пов’язані зі старінням суспільства. Щоб іноземці подолали негативні тенденції (все менше працюючих в порівнянні зі зростаючим числом пенсіонерів), за оцінками ZUS, до 2028 року їх число в системі повинно було б скласти більш як 6 мільйонів. Тобто в найближчі роки уряд Польщі буде тільки збільшувати такі програми залучення трудових мігрантів з країн Східної Європи», – пояснив суть проєкту «Польський лад» власник компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal Євген Кириченко.

https://konkurent.ua/

Теги

Новости по теме