Попит на оренду зростає, а інтерес до новобудов падає: огляд ринку нерухомості за червень

Українці почали активніше шукати житло в оренду, тоді як попит на первинне житло продовжує знижуватись у більшості регіонів.

Про це йдеться у дослідженні маркетплейсу нерухомості DIM.RIA.

Згідно з ним, у червні в Україні працювало 80% відділів продажу новобудов. В експлуатацію було ввели чотири новобудови (сім секцій), зокрема в Львівській, Вінницькій, Івано-Франківській і Полтавській областях. 

Найвища частка зданого житла в Рівненській (68%), Запорізькій (56%) та Одеській (54%) областях.

Разом з цим, ціни на новобудови залишаються відносно стабільними: Київ продовжує лідирувати з вартістю $1 407 за м². Найдешевше житло в прифронтових областях — у Запорізькій і Сумській. 

Воднораз попит на первинне житло знизився майже по всій країні, особливо в Чернігівській (-29%), Житомирській (-27%) та Волинській (-25%) областях. Лише на Закарпатті цей показник зріс на 19%.

Вторинне житло дорожчає

На вторинному ринку нерухомості спостерігається помітне зростання активності. У Сумській, Чернігівській областях та Києві побільшало оголошень, тоді як у західних регіонах — навпаки, пропозиція скоротилася.

Згідно з дослідженням, ціни на житло продовжують рости по всій Україні. Найбільше подорожчання у Херсонській області — +8%, хоча вона лишається найдешевшою. 

Найдорожче житло — у Києві. Там з однокімнатну квартиру правлять $93,3 тис. У Печерському район — понад $140 тис., у Деснянському — $50 тис.

Попит на вторинку також зростає. Найбільше — в Тернопільській (+35%), Сумській (+28%) та Івано-Франківській (+13%) областях. У деяких регіонах відгуків на оголошення в десятки разів більше, ніж самих оголошень: у Тернопільській області — 1:18, у Вінницькій — 1:17.

Ринок оренди

На ринку оренди в червні найбільше нових оголошень з’явилося в Сумській (+79%) і Чернігівській (+60%) областях, хоча за загальним обсягом пропозиції ці регіони залишаються серед найменших. У Києві пропозиція скоротилась на 3%.

Ціни на оренду по країні залишаються стабільними, за винятком зростання в Полтавській, Запорізькій, Миколаївській областях (+7%) та падіння у Кіровоградській (-27%) і Закарпатській (-8%). Найдорожчим для оренди залишається столиця — у середньому 18,4 тис. грн/міс. Печерський район уже не найдорожчий: у червні лідером став Шевченківський із середньою ціною 23,3 тис. грн. https://ain.ua/

Теги

Новости по теме