У Житомирі будують житловий комплекс для ВПО: що зроблено та коли заселятимуть людей

У Житомирі зводять житловий комплекс для ВПО за адресою провулок Червоний, 60. Роботи розпочалися влітку 2024 року.

3 липня журналісти Житомир.info дізнавалися, на якому етапі будівництво новобудов.

«На сьогодні збудовано вже три будинки, четвертий добудовується, там залишився лише один поверх. На двох будинках розпочався монтаж покрівлі. В одному будинку вже закінчилися фасадні роботи й тривають внутрішні оздоблювальні роботи. Паралельно на тих будинках, де ще немає можливості робити оздоблювальні роботи, вже працюють сантехніки, електрики, пожежна охорона. Загальна вартість будівництва – 485 млн грн, з них близько 70 млн – це кошти місцевого бюджету, за ці кошти ми робимо благоустрій території, проводимо водопостачання, водовідведення, електричні мережі, теплопостачання. Все інше це кошти Європейського Союзу», – розповідає начальник управління капітального будівництва Житомирської міської ради В’ячеслав Глазунов.

Житловий комплекс матиме 116 квартир, які будуть укомплектовані меблями. Передбачено 32 помешкання для людей з інвалідністю.

«У нас 28 двокімнатних і 88 однокімнатних квартир із загальною кількістю проживання 433 особи. Квартири будуть обладнані кухонними меблями, пральними машинами, столами, ліжками, матрацами, повністю всім будуть укомплектовані. Перші поверхи у нас безбар’єрні, там квартири з розширеними отворами, передбачені для маломобільних груп населення у всіх чотирьох будинках. 32 квартири у чотирьох будинках буде передбачено для маломобільних груп», – говорить начальник управління капітального будівництва Житомирської міської ради.

За словами начальника управління капітального будівництва Житомирської міської ради, завершити роботи планували у цьому році, проте зробити це не встигнуть.

«За графіком планували у цьому році, але є багато факторів, через які цьогоріч вже не встигнемо заселити людей. Будемо намагатися виконати роботи до кінця року, а заселення скоріш за все буде проводитися у 2026 році. Затримки через війну, є такі фактори, як мобілізаційні процеси, велика нестача спеціалістів, забирали прямо з будівельного майданчика. Другий фактор затримки – це проблеми з логістикою, усі будівельні матеріали українські, але до постачальників вони йдуть з-за кордону і з цим є затримка», – каже В’ячеслав Глазунов.

Житловий комплекс розрахований на 116 родин, а в черзі на одержання тимчасового житла станом на 3 липня перебуває понад 500 родин. Хто з ВПО має першочергове право на отримання квартир, пояснюють у Житомирській міській раді.

«На сьогодні у нас перебуває на обліку для одержання тимчасового житла 524 сім’ї ВПО – це 1273 особи. Пріоритет мають сім’ї військовослужбовців з-поміж ВПО, які брали або беруть участь у захисті Батьківщини. Окрім того, пріоритет мають сім’ї, які повторно перемістилися, тобто були внутрішньо переміщеними особами з 2014 року і внаслідок повномасштабного вторгнення повторно перемістилися. Також сім’ї, які мають право власності на житло на тимчасово окупованих територіях або на територіях, де велися, ведуться бойові дії. Сім’ї з дітьми мають пріоритет, а також сім’ї, де є особи пенсійного віку, особи, які втратили працездатність», – пояснює начальниця відділу по обліку та розподілу жилої площі Житомирської міської ради Надія Сидун.

Теги

Новости по теме