Вартість водогону до Миколаєва переглянули в бік зменшення

Проєкт будівництва нового водогону для Миколаєва, первісна вартість якого складала 8,7 млрд грн, було істотно переглянуто, завдяки чому витрати зменшили до 6,5 млрд грн. Про це повідомив голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Сергій Сухомлин у подкасті «Бюджетні розмови». «Фактично філософія побудови цього водогону — це забезпечення міста Миколаєва питною водою. Тут є потреба самого Миколаєва — це перший момент. Другий момент — якщо ми говоримо про потреби регіону, ми розуміємо, що південь України — це землі, яким додатково потрібна вода для сільського господарства», — сказав він. За словами Сухомлина, під час аналізу з’ясувалося, що початкові техніко-економічні обґрунтування були завищеними: у розрахунках враховувався обсяг водоспоживання на рівні 160 тисяч кубометрів на добу, хоча фактичне споживання в Миколаєві наразі становить лише 75–100 тисяч кубометрів. З огляду на можливе зростання населення після завершення війни, оптимальною потужністю визначили 120 тисяч кубометрів на добу.

«Сьогодні втрати в мережах у Миколаєві приблизно 60%. Держава не має права витрачати кошти на те, щоб покривати такі втрати. Ми одразу закладали цю потужність водогону, знаючи, що в Миколаєві така проблема з водою», — наголосив Сухомлин. Він додав, що лише зменшення діаметру труб відповідно до нових розрахунків дозволило зекономити 300–350 млн гривень. Під час перегляду проєкту також з’ясувалося, що станцію забору води планували розмістити на застарілому об’єкті, який знаходиться серед приватної забудови та потенційних джерел забруднення. У зв’язку з цим було ухвалено рішення перенести станцію на 800 метрів у безпечніше місце, а водогін продовжили на 6 кілометрів. До оновленого проєкту також додали низку інноваційних рішень: встановили частотні перетворювачі для насосного обладнання, що зменшують споживання електроенергії, а також передбачили використання сонячних електростанцій. «Це дозволить зменшити витрати на електроенергію до 18% і знизити тарифи для мешканців», — зазначив голова агентства.

Окремим розділом до проєкту внесли тимчасову реконструкцію очисних споруд у Миколаєві, щоб новозбудований водогін не лише транспортував воду, а й гарантував її належну якість. Завдяки комплексному перегляду технічних рішень, впровадженню енергоефективних технологій та орієнтації на реальні потреби вдалося зменшити загальну вартість проєкту більш ніж на 2 мільярди гривень. «З усім, що ми додали, — і нова станція, і сонячна електростанція, і очищення води, і багато чого іншого, — ми зараз виходимо на попередню цифру в районі 6,5 млрд грн. А була 8,7 млрд грн без всього цього: без 6 км нової станції забору Миколаєва, частотних перетворювачів та всього іншого. Так, ми зекономили приблизно 300 мільйонів тільки за рахунок діаметра труби», — резюмував Сергій Сухомлин. https://thepage.ua/

Теги

Новости по теме