Вона здатна забезпечувати енергією пристрої століттями без підзарядки.
Дослідники з Науково-технічного інституту Тегу Кенбук представили нову концепцію ядерної батареї, здатної забезпечувати енергією пристрої століттями без необхідності підзарядки. Про це повідомляє The American Chemical Society (ACS).
Технологія спрямована на заміну літій-іонних акумуляторів, які з часом деградують і потребують регулярного підзаряджання, що обмежує застосування в таких технологіях, як дрони, системи дистанційного зондування і навіть медичні імпланти.
Як повідомляється, в основі нової батареї лежить принцип бета-вольтаїки – перетворення енергії бета-випромінювання в електрику. Для цього вчені використовували радіоактивний ізотоп вуглецю, відомий як радіовуглець (вуглець-14), який виділяє виключно бета-частинки.
Радіовуглець є побічним продуктом ядерних реакцій і завдяки своїй низькій вартості, доступності та можливості переробки може стати екологічно безпечною альтернативою. При цьому його дуже повільний розпад обіцяє довговічність батареї, теоретично здатної працювати тисячоліттями. https://charter97.org/