Так, після того, як Колумбія не прийняла військові рейси США з депортованими мігрантами, Трамп наказав своїй адміністрації запровадити низку мит і санкцій проти Колумбії.
Зокрема, йдеться про «надзвичайні тарифи» у 25% на весь імпорт із країни, які мали підняти до 50% через тиждень.
Президент Колумбії Густаво Петро заявив, що запровадить відповідні заходи щодо США.
Однак уже згодом у Білому домі заявили, що уряд Колумбії погодився прийняти всіх депортованих зі США мігрантів. Прессекретарка Білого дому Керолайн Левітт пояснила, що накази про введення 25-відсоткових тарифів на всі вхідні колумбійські продукти, а потім підвищення до 50% протягом тижня будуть «зберігатися в резерві й не будуть підписані».
Водночас вона каже, що візові обмеження для колумбійських посадовців збережуться, як і посилені митні перевірки товарів з Колумбії, «доки перший літак із депортованими колумбійцями успішно не повернеться назад».
У президента Колумбії підтвердили, що погодилися прийняти мігрантів — по них пошлють президентський літак, «щоб сприяти гідному поверненню співвітчизників». Водночас там заявили, що візьмуть участь у Надзвичайній асамблеї Спільноти держав Латинської Америки та Карибського басейну (CELAC), що відбудеться 30 січня.
Під час неї обговорять «стратегічні для регіону питання, як-от співпрацю у сфері міграції, захист прав людини та зміцнення відносин між країнами-членами». За матеріалами https://hromadske.ua/