СБУ затримала водія-далекобійника, який шпигував за кораблями ЗСУ в портовій акваторії Одеси

Як повідомили в Офісі генпрокурора, у березні 2023 року житель Запоріжжя, який працює далекобійником на одному з місцевих підприємств, був завербований представниками російської спецслужби через свого знайомого, який залишився на окупованій ворогом частині області.

Завдяки вільному переміщенню територією України чоловік приховано фіксував розташування підрозділів ЗСУ та бойової техніки.

За версією слідства, наприкінці лютого 2024 року він отримав завдання щодо встановлення місць дислокації броньованих артилерійських катерів ВМС України в Одеській області. Скориставшись своїм робочим відрядженням до Одеси, підозрюваний зібрав необхідні для ворога розвіддані.

Також він систематично інформував свого «куратора» про місця дислокації та переміщення Сил оборони України на території Запоріжжя. Здійснював дорозвідку на місцях ракетних уражень інфраструктури.

В Офісі генпрокурора повідомили, щоза кожне виконане доручення отримував грошову винагороду до 10 тисяч гривень.

В СБУ уточнили, що далекобійника затримали «на гарячому», коли він слідкував за кораблями ЗСУ поблизу Одеського морпорту та намагався звітувати росіянам.

Також у ході розслідування стало відомо про додаткове завдання російського агента – шпигувати за сухопутними підрозділами ЗСУ на узбережжі Чорного моря.

Наразі слідчі повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення.

https://intent.press/

Теги

Новости по теме