Родині Панкратьєвих довелося рятуватися від російської навали двічі: у 2014 році з Горлівки до Бахмута, а у 2022 – до Кропивницького. Їхньому сину другий переїзд дався дуже важко: він був у депресивному стані. Допомогло 15-річному Володимиру вийти з нього навчання в IT-школі, де вже декілька років безоплатно навчають як дорослих, так і підлітків.
Мати хлопця – Катерина напитала цю школу в чаті, де спілкуються між собою вимушені переселенці у Кропивницькому: там зазвичай діляться інформацією про гуманітарну допомогу, як і які документи потрібно оформити, про цікаві курси тощо. У чаті на її запитання про можливості для її сина найпершою була відповідь – «зверніться в неформальну школу Ш++. Там безкоштовно навчають програмування».
Вже наступного дня Володимир з мамою пішли до школи програмування у Кропивницькому, яка розташована у Креативному просторі KOWO. Зізнаються, що їх спочатку здивувала неформальна атмосфера: всі займаються своїми справами, спілкуються між собою на рівних.
Спочатку Володимира взяли на підлітковий курс, проте вже на першому занятті зрозуміли, що це для нього пройдений етап і його рівень – доросла група. Тож його перевели туди.
Володимир каже, що давно мріяв зайнятися розробками, спробувати працювати з 3D-принтером, проте не мав такого обладнання. Тому у Кропивницькому він завдяки підтримці однодумців зміг створити чотириколісного робота на блютуз-управлінні. Він сам розробив і видрукував на 3D-принтері корпус, спрограмував мобільний застосунок для нього – і залишив свою розробку у подарунок в креативному ІТ-просторі у Кропивницькому.
Команда «Ш++» була зворушена таким подарунком і загалом історією Володимира, що написали про нього на офіційній фейсбук-сторінці ІТ-школи.
«Ця історія також про те, що доброго ставлення та підтримки іноді достатньо, щоб людина почала творити й будувати нові плани на майбутнє. Вова зізнався, що завдяки Ш++ врятувався від вигорання та заново захопився технологіями. Для нас це найвища оцінка!», – йдеться у дописі.
Безкоштовну школу програмування «Ш++» у Кропивницькому у 2012 році створила група місцевих айтішників-волонтерів.
За матеріалами https://gre4ka.info/