5-річний хлопчик відкусив кінчик термометра і проковтнув ртуть. Як його рятували в лікарні у Рівному

До Рівненської обласної дитячої лікарні привезли 5-річного хлопчика, який проковтнув ртуть зі старого ртутного термометра. Перелік дій у таких випадках

Про це повідомила Рівненська обласна дитяча лікарня, інформує Еспресо.Захід

До Рівненської обласної дитячої лікарні занепокоєні батьки привезли 5-річного сина, який відкусив кінчик старого ртутного термометра та, ймовірно, проковтнув ртуть. Рентгенографія показала численні дрібні рентгенконтрастні тіні в проєкції товстої кишки — типова картина для елементарної (металевої) ртуті. Але дитина була активною, без скарг. Стан задовільний, слизова рота неушкоджена.

Фото: Рівненська обласна дитяча лікарня

Як розповіли медики, важливо знати: ртуть із термометра — це рідкий метал, який майже не всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Основну небезпеку складає вдихання парів ртуті, а не проковтування. Якщо ртуть потрапила в шлунок або кишківник і дитина почувається добре, лікування здебільшого — консервативне. Мова про просту, але обов’язкову тактику: динамічне спостереження, легке проносне для пришвидшення транзиту та повторні рентгени — щоб пересвідчитись, що ртуть виводиться. Промивання шлунка, активоване вугілля чи сорбенти у цьому випадку — неефективні. Але залишати без уваги — теж не можна. Ртуть має повністю вийти з організму. “Що варто зробити батькам, якщо дитина розбила термометр: – наголосили в лікарні. – Не панікувати. Не давати дитині пити або їсти до огляду лікаря. Звернутись до педіатра чи дитячого хірурга. Не пробувати “лікувати” вдома — ртуть не звичайна рідина. І важливо: не збирайте ртуть руками чи пилососом, адже пари ртуті токсичні”.

https://zahid.espreso.tv/

Теги

Новости по теме