“Гвардія наступу”: набір триватиме до 1 квітня

Для посилення Сил оборони та звільнення окупованих територій в Україні з початку лютого 2023 року з ініціативи МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Загалом можна вступити до восьми бригад на базі Національної поліції, Державної прикордонної служби та Національної гвардії. Набір триватиме до 1 квітня. Зараз в Україні зареєстровано вже понад 23 тисячі заявок добровольців до «Гвардії наступу», зокрема найбільше до Національної гвардії. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко. Підготовка бійців восьми нових бригад триватиме від 2-х до 4-х місяців. 

«Час повертати своє» – так звучить гасло добровільної кампанії з формування восьми штурмових бригад «Гвардії наступу» в системі Міністерства внутрішніх справ України.

Національна гвардія України запрошує у «Буревій», «Червону калину», «Кара-Даг», «Рубіж», «Спартан» та легендарний «AЗОВ». Державна прикордонна служба набирає добровольців у бригаду «Сталевий кордон», а Національна поліція – у штурмову бригаду «Лють». Ядро новостворених бригад складатимуть чинні й колишні військові та правоохоронці, які ще у 2014 році стали на захист України.

«Основу підрозділів складатимуть чинні поліціянти, прикордонники, нацгвардійці. Насамперед це люди, які пройшли горнило 2014 – 2015 років, частина яких воювала вже і у 2022 році. Певна кількість людей мали поранення. Підрозділи будуть складатися винятково з вмотивованих добровольців, якими рухає патріотизм. Таких людей дуже багато в нашій державі», – акцентує очільник МВС. Людина, яка хоче приєднатися до Гвардії наступу, може подати відповідну анкету на сайті storm.mvs.gov.ua, де представлені всі бригади, які комплектуються. Можна обрати бригаду, в якій хоче служити людина: бригада Нацполіції «Лють», бригада Держприкордонслужби «Сталевий кордон» чи шість бригад Нацгвардії.

Як інформує Департамент комунікації МВС України, також є телефон гарячої лінії (0-800-10-00-20), на якій можна проконсультуватися і отримати інформацію, куди прийти. Або ж подати анкету через Центри надання адміністративних послуг. Перелік ЦНАПів також представлений на сайті. Обираючи бригаду, кандидат має врахувати, що в Нацгвардії та Держприкордонслужбі він вступає на військову службу, а в бригаді Нацполіції стає поліцейським.

Зі слів міністра МВС, спочатку на навчання та тренування відбуде «кістяк» бригад, тобто діючі військовослужбовці та працівники системи МВС, які вже мають досвід служби, зокрема й бойовий досвід, а згодом до них поступово приєднуватимуться нові бійці – з числа добровольців, відібраних під час рекрутингової кампанії до бригад «Гвардії наступу», що триває. Паралельно, наголосив очільник МВС, триватиме процес матеріально-технічного й майнового комплектування, а також фінансового забезпечення нових бригад, їх логістики та решти систем забезпечення й підтримки.

«Ми маємо вчасно заправити техніку, вчасно її зремонтувати. Це великий процес, який триває паралельно з формуванням бригад. Ми розуміємо, що сам військовий не має думати ні про що інше, як посилити свої навички, про свій професійний рівень і про дії на полі бою, щоб уберегти один одного, щоб виконати бойову задачу. Все інше мають забезпечити люди, які в тому числі сидять в кабінетах», – каже міністр внутрішніх справ України. Зі слів міністра, кожну бригаду планують озброїти належним чином, передусім західною, НАТівською технікою. 

Кожна бригада матиме свої бойові завдання, однак усі вони працюватимуть на посилення Сил оборони та звільнення окупованих територій України. Основу новостворених бригад складатимуть чинні та колишні військові та правоохоронці, які ще у 2014 році стали на захист України. Додатково бригади укомплектовуватимуть добровольці. Штурмові бригади Нацгвардії уже почали практичні навчання зі знищення ворога. Бійці від теоретичних занять перейшли до практичних штурмових дій у лісовій місцевості. Нацгвардійці вчать вести бойові дії у наступі, виявляти ворожі позиції, оточувати їх і, нарешті, знищувати ворога.

Спершу охочі проходять психологічний відбір, показують рівень фізичної підготовки. Після медичного огляду командування бригади приймає остаточне рішення чи підходить людина у підрозділ. Кандидатами можуть стати як чоловіки, так і жінки з достатнім рівнем фізичної підготовки та станом здоров’я та мотивацією захищати країну.У «Гвардії наступу» бійців вчать не лише штурмувати, але й тримати оборону, надавати першу медичну допомогу пораненим, а ще – проводять заняття з аеророзвідки, вчать розумітися на картах. Міністерство внутрішніх справ не приймає до лав підрозділів «Гвардії наступу» іноземних громадян, про що повідомив міністр МВС Ігор Клименко. «Іноземців ми зараз у ці бригади не беремо. З іншого боку, нам подавали заявки наші громадяни, які проживають на території інших країн. Їх не більше 1-1,5% від поданих анкет. Тому ми станом на сьогодні маємо справу виключно з громадянами України», – зазначив Ігор Клименко.

Зі слів міністра, ті побоювання, які були у деяких критиків, мовляв, люди не підуть до підрозділів «Гвардії наступу», не виправдалися. «Є дуже багато і чоловіків, і жінок, які захотіли приєднатися до «Гвардії наступу» на різних позиціях. Не тільки у розвідці – прийшли медики, водії, ремонтники, техніки», – зазначив Ігор Клименко. Усім українцям, які стануть штурмовиками в «Гвардії наступу», обіцяють перелік соціальних гарантій, серед яких – можливість отримати житло та лікування, а також навчання у ВНЗ.https://www.lvivpost.net/

Теги

Новости по теме