Організатори Відкритого чемпіонату Австралії з тенісу заборонили приносити прапори росії та білорусі після інциденту в перший день турніру. Російський прапор з’явився на трибунах під час матчу між росіянкою Каміллою Рахімовою та українкою Катериною Байндль. Українські вболівальники стверджують, що українську тенісистку провокували і дражнили, після чого вони викликали охорону і поліцію, пише російська служба Бі-бі-сі. Посол України в Австралії Василь Мірошниченко у Twitter закликав організаторів дотримуватися умов нейтрального прапора.
“Прапори росії та білорусі тепер заборонені. Заборона набуває чинності негайно”, – йдеться в заяві організаторів Australian Open. За їхніми словами, спочатку вони дозволяли вболівальникам проносити прапори за умови, що жодних порушень і провокацій не буде.
“Це вкрай небезпечно, війна триває”, – цитує одного з фанатів австралійська газета The Age. – Це невеликий корт, вони [з прапорами] були дуже близько до гравців, тому я відчував елемент залякування”.
Та ж газета цитує одного з російських уболівальників, він каже, що вони просто підтримували співвітчизницю: “Комусь могло здатися це неприємним, але ми просто вболівали. Не було ні насмішок, ні неповаги”.
Через війну в Україні у квітні 2022 року росіянам і білорусам заборонили брати участь у “Вімблдоні”. “Вімблдон” став першим і єдиним турніром “Великого шолома”, який вдався до подібних обмежень. Пізніше організаторів турніру за недопуск росіян оштрафували.
В австралійському чемпіонаті росіяни і білоруси беруть участь “на умовах нейтральності” – без зазначення країни, а також прапора і гімну.
Білоруська тенісистка Аріна Соболенко на післяматчевій прес-конференції сказала, що розуміє, чому прапори можуть засмутити українських уболівальників: “Я завжди вважала, що спорт поза політикою, але якщо всім так краще, то це добре”.
Українська тенісистка Марта Костюк раніше сказала, що не буде тиснути руку після матчу спортсменці з росії або білорусі, якщо тільки ті не висловляться проти війни.
“Це неможливо, поки йде війна. Хіба що вони рішуче засудять дії своїх урядів. Просто сказати, що “ми не хочемо війни” – недостатньо. Тому що таке формулювання стверджує, що це ми, українці, хочемо війни. А це не відповідає дійсності. Якщо хтось із них справді наважиться чітко засудити війну, тоді він чи вона справді заслуговуватимуть грати тут. А якщо вони мовчать… По-моєму, це просто нелюдяно”, – сказала Костюк. https://zerkaloo.us/