У Дніпрі продовжуються рятувальні роботи на житловому будинку, знищеному російською ракетою.
За повідомленням ДніпрОВА станом на 7:25 15 січня виявлено тіла 18 загиблих з них 1 дитина(дівчина 15 років).
МВС України повідомляє, що врятовано 38 осіб, з них 6 дітей.
За інформацією ДніпрОВА, поранених – 73, понад 40 з них у лікарнях, четверо у реанiмацiї – важкі. Безвісти зниклими на даний час вважають понад 40 осіб.
Всього до робіт залучено 520 осіб та 140 од. техніки, з них від ДСНС – 160 осіб та 40 од. техніки
Тим часом командування Повітряних Сил ЗСУ України надало вичерпну інформацію щодо класу ракети, яка влучила у будинок в Дніпрі, а також про можливість її збиття.
14 січня 2023 року біля 16 години російська ракета влучила у багатоквартирний будинок на ж\м Перемога у Дніпрі. Невдовзі у російських пабліках почали розганяти фейкову інформацію про те, що це нібито українська ракета ППО. На жаль, подібне припущення прозвучало і з уст такої відомої публічної персони, як Олексій Арестович.
Командування Повітряних Сил ЗСУ України на своїй сторінці у Фейсбук повідомило наступне:
-Одна із ракет Х-22, запущена з району Курської області близько 15 год. 30 хв. 14 січня 2023 року, влучила в багатоповерхівку у м. Дніпро (по вул. Набережна Перемоги).
Радіолокаційними засобами виявлено приблизне місце запуску, висота, швидкість польоту. Жодних сумнівів, що це була саме ракета Х-22 – немає.
У Збройних Силах України немає вогневих засобів, здатних збивати даний тип ракет. З початку воєнної агресії росії по території України було випущено понад 210 ракет цього типу. Жодна – не збита засобами протиповітряної оборони…
Лише зенітні ракетні комплекси, які у перспективі можуть бути надані Україні західними партнерами (йдеться про такі системи, як Patriot PAC-3 чи SAMP-T), здатні перехоплювати дані повітряні цілі.
Також було повідомлено, що ракета Х-22 має масу бойової частини близько 950 кг, а при запуску на великих відстанях відхилення може складати сотні метрів.
Ракети Х-22 росія використовує для знищення цивільних об’єктів. Саме такою ракетою був нанесений удар по торговому центру у Кременчуку. Ракета була створена у 1960-х та має вкрай низьку точність влучання. Тому її планували використовувати з ядерної бойовою частиною, що компенсувало похибку великим радіусом ураження. Видання DefenseExpress, аналізуючи використання росією Х-22, як інструменту терору, зазначає, що:
Будь-які інші виправдання використання Х-22 взагалі відсутні, і про це добре знають і самі пілоти Ту-22М3, які здійснюють ці пуски. Відповідно до алгоритмів використання ракети, оператор має побачити за допомогою радіолокаційної станції Ту-22М3 та радіолокаційної головки самонаведення ракети Х-22 наземні об’єкти, ідентифікувати їх, визначити саму ціль та захопити її.
Вже на цій стадії можливі критичні помилки в ідентифікації цілі, які помножуються на малу розділову здатність радіолокаційних систем, зібраних на технологічній базі 60-х років. Більше того, судячи з усього, Х-22 може і перезахопити більш помітну ціль і перенавестись на інші об’єкти. https://dv-gazeta.info/