З 1 січня 2023 року в Україні заборонено розповсюджувати поліетиленові пакети товщиною до 50 мікрон (1 мкм = 0,001 мм).
Про це йдеться у законі “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”.
З 1 січня набув чинності пункт закону про заборону тонких та надтонких пакетів навіть для первинного пакування сипучих продуктів, риби та мʼяса. Їх не можна використовувати навіть на платній основі.
Ініціатива Zero Waste Lviv проаналізувала зміни:
Тонкі й надтонкі поліетиленові пакети (так звані “маєчки” та інші) мають зникнути з магазинів, супермаркетів, ринків, закладів харчування та надання послуг.
Їх мають замінити біорозкладні пакети (не плутати з оксорозкладними), що відповідають стандартам та мають спеціальне маркування.
Дозволеними лишаються товсті поліетиленові пакети (ті, які зазвичай можна знайти в прикасових зонах супермаркетів, та аналогічні за товщиною). Проте не безкоштовно.
В організації зазначають, що біорозкладні пакети спрощують роздільний збір органічних відходів. Адже зібрані в біорозкладні пакети харчові рештки можна викидати в баки для органіки разом із пакетом.
З 10 грудня 2021 року в українських магазинах обмежили розповсюдження одноразових пластикових пакетів. Деякі види стали платними, ціна – від 2 до 3 гривень за штуку.
Фото: Zero Waste Lviv, Daniel Romero/Unsplash