Народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна пише у своєму телеграм-каналі, що вчорашнє засідання парламенту вкотре засвідчило: монобільшість не цікавить критична ситуація в економіці держави
«Декілька штрихів після засідання ВР. По-перше, розглянута велика кількість проєктів законів, серед них продовження строку дії воєнного стану (на 90 діб з 21 листопада 2022 р.), продовження строку проведення загальної мобілізації; декілька постанов і проєктів політичного характеру. По-друге, економічних питань/обговорень не було», — констатує Южаніна.
«Враження, що катастрофічні цифри, які свідчать про стан громадян (їх купівельної спроможності, зайнятості, побутових проблем, проблем із навчанням і життєдіяльністю), проблеми бізнесу (зниження ділової активності в жовтні, тотальне вимивання обігових коштів через блокування реєстрації накладних із ПДВ, звужені можливості транспортування продукції на експорт, величезні ЕНЕРГЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ) НЕ ЦІКАВЛЯТЬ народних обранців», — обурилася народна депутатка.
«Можливо, цими питаннями мав би перейматися уряд, відчуваючи реальний стан справ більше, ніж переважна більшість у залі, але — НІЯКИХ ІНІЦІАТИВ від УРЯДУ», — зазначає Ніна Южаніна.
«По-третє, при розгляді деяких проєктів мені довелось акцентувати на «РОБІТЬ, а не ГОВОРІТЬ»; «ВІДПОВІДАЙТЕ за БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ, а не ЗАБАЛАКУЙТЕ», — пояснює депутатка.
Вона також зазначає, що це стосувалося, зокрема, деофшоризації: «адже протягом 2020 — 2021 років уся армія влади розповідала про те, що „вони зробили“, — а насправді лише переносять строки звітності і спрощують вимоги, щоб, не дай Боже, власники іноземних компаній не переплатили».
Коментуючи відновлення норми щодо неможливості застосування спрощеної системи оподаткування у гральному бізнесі, Южаніна зауважує: «забули при цьому, що за два роки відновлення цієї ганьби не спромоглися запровадити державну систему онлайн/моніторингу, а отже, цей вид бізнесу має бути заборонений, БО ВІН ДОСІ НЕ КОНТРОЛЮЄТЬСЯ державою».
Южаніна також акцентувала на питанні отримання в найближчому майбутньому податковою службою інформації з інших країн про фінансові рахунки громадян України за межами нашої країни. «І тут хвилює ЗБОЧЕНЕ виконання функцій нашою податковою службою З БЛОКУВАННЯ податкових накладних — чи можна їй довіряти новий масив даних, чи не буде знову ручного режиму застосування цієї інформації».
«Про все це говорила з трибуни ВР. Чи почули — навряд, і дуже погано, що припинено трансляції засідань ВР. Все ж таки суспільна думка хоча б трохи підштовхувала владу до дій», — резюмує Ніна Южаніна.
Ілюстративна світлина з сайту https://konkurent.ua/