Вперше в історії незалежної України у жінок, що служать в армії, з’явиться власне жіноча уніформа. Тобто вона вже ніби була, але тільки для парадів. Так, наказом Міноборони №238 було затверджено єдиний стандарт уніформи – чоловічий. Для жінок були передбачені лише кітель, спідниця та туфлі на підборах.
І це при тому, що зараз у теробороні та армії служать близько 57 тисяч жінок. Із них близько 32 тисяч перебувають у зоні бойових дій. Серед них – парамедики, артилеристки, снайперки, розвідниці, командирки рот та взводів. Їм видають чоловічу форму, яку доводиться підганяти під жіночу фігуру – перешивати та навіть користуватися шпильками. Також не вистачає взуття маленьких розмірів та бронежилетів з урахуванням особливостей жіночої фігури.
Парад проходить один раз на рік, а на лінії зіткнення жінки перебувають щодня з 2014 року, – розповідає депутат Київської міської ради Ірина Нікорак .
Зараз депутатка просуває ініціативу жіночої форми для українських військовослужбовиць.
Чоловічі розміри та фасони одягу не відповідають жіночим, – пояснює Нікорак. – Штани можуть добре сидіти у стегнах, але будуть надто великі в талії, у кителів – довгі рукави, плече спускається майже до ліктя.
Саме тому волонтерський проект Arm Women Now (“Озброїмо жінок зараз”) поставив за мету забезпечити українських захисниць якісною та функціональною формою. Автор проєкту депутатка Ірина Нікорак розповідає, що першу партію штанів, кітелів та тактичної білизни вже цього тижня передадуть захисникам на безоплатній основі для того, щоб протестувати та переконатися, що форма функціональна та зручна
Лекали для одягу були розроблені на основі жіночої уніформи армії США, яка вважається однією з найзручніших. Якісний «піксель» замовляли у Польщі.
Проєкт Arm Women Now фінансується благодійними внесками та через аукціони за участю зірок шоубізу та спортсменів. Волонтерам уже вдалося зібрати 400 тис. грн., яких вистачило на пошиття 300 комплектів.
Друга волонтерська група, яка займається проблемою жіночої уніформи, – проєкт першої леді Олени Зеленської «Безбар’єрність». Міноборони провело зустріч із обома групами. Головні пропозиції від міністерства – протестувати експериментальні зразки у польових умовах.
Також волонтерів попросили проаналізувати типи фігур, щоби на перших етапах індивідуально підбирати одяг жінкам. У Міноборони кажуть, що обговорюють і створення жіночої спідньої білизни. https://socportal.info/ Світлина: https://www.pinterest.com/