В Луганській області за підтримки Держкіно розпочалися зйомки фільму Дмитра Мойсеєва «Сірі бджоли» за однойменним романом Андрія Куркова.
Про це йдеться на сайті Державного агентства України з питань кіно.
Фільм розповідатиме про двох «ворогів дитинства», останніх мешканців невеликого села, які лишилися жити в «сірій зоні» поблизу лінії фронту. «Мало зважаючи на воєнні події, вони намагаються створити своє мирне життя в небезпечній місцині, але все руйнується, коли в селі з’являється російський снайпер», — повідомляють у ДержКіно.
Зйомки триватимуть впродовж 2 місяців у Луганській області. Головні ролі в стрічці виконують Віктор Жданов та Володимир Ямненко. Режисер та автор сценарію — Дмитро Мойсеєв, продюсерка — Іванна Дядюра. Виробництвом фільму займається «Ідас Інтернешнл Філм» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
«Мене ця історія привабила тим, що фокус уваги не на війні, а на людині, внутрішній світ персонажів більший за зовнішній. І всі хочуть миру зовні і всередині», — зазначив режисер стрічки Дмитро Мойсеєв. «Це людська історія, це книжка про долю людей, які жили спокійно у своєму селі, а потім до них прийшла війна. Це книжка про ті зміни, які відбуваються у психіці людини та в побуті, коли життя ламається і перестає бути, як раніше. Коли зникає електрика, коли більше не надходить пошта, коли ніде купити навіть хліба… І коли будь-який контакт зі сторонньою людиною є небезпечним. Людина начебто може допомогти, але може бути й так, що цей контакт призведе до трагедії. Це книжка про виживання», — розповідає Андрій Курков.
«Сірі бджоли» — роман, що вийшов у 2018 році у видавництві «Фоліо». Українського його переклала Катерина Ісаєнко. Роман розповідає про життя людей під час війни на Сході України. «У селі Мала Староградівка, яке знаходиться в так званій сірій зоні, залишилися жити лише двоє — пенсіонер 49 років Сергій Сергійович і його колишній однокласник Пашка. І вони, маючи абсолютно протилежні погляди на життя, змушені миритися, хоча до одного заходять в гості українські військові, а до іншого — сепаратисти. Головна турбота Сергійовича — як і куди з настанням весни відвезти подалі від війни своїх бджіл — всі шість вуликів. Відвезти туди, де не стріляють, щоб згодом у меду не було присмаку війни. Після не зовсім вдалої зупинки біля Запоріжжя він вирішує їхати з бджолами до Криму, до татарина, з яким познайомився понад двадцять років тому на з’їзді бджолярів. Він навіть уявити собі не може, що літо, проведене в Криму, навчить його не довіряти не тільки людям, а й власним бджолам», — ідеться в анотації до книжки.
Роман увійшов до шорт-листа «Книги року ВВС-2018» і перекладений на англійську, німецьку, французьку, данську мови. Видання The New York Times рекомендувало «Сірі бджоли» до перекладу у 2022 році в США. Також за мотивами книжки в театрі на Подолі проходять однойменні вистави.
Андрій Курков — український письменник російського походження, кіносценарист, президент Українського ПЕН. Автор романів та повістей «Бикфордов мир», «Приятель покойника», «Пикник на льду», «Последняя любовь президента», «Ночной молочник», «Львовская гастроль Джими Хендрикса», «Дневники Майдана», «Серые пчелы», а також книжок оповідань, творів для дітей та сценаріїв до фільмів. Твори Андрія Куркова перекладені понад 40 мовами світу.