Французька компанія Beten досліджуватиме узбережжя Азовського моря від Маріуполя до Бердянська Запорізької області. Результатом їхньої роботи стане концепція розвитку сучасної курортної зони на узбережжі.
Як розповів 0629 голова Маріупольської районної ради Степан Махсма, компанія Beten має досвід розробки таких концепцій у Франції. Крім того, Beten виконала подібне замовлення для Маріуполя.
Приазов’я – територія, потенціал якої використовується геть слабко. Берег Азовського моря за наявності сучасної інфраструктури міг би стати туристичним магнітом не лише для українців, а й для іноземних відпочивальників.
Французи беруться дослідити 50 кілометрі узбережжя на території Мангушської громади Маріупольського району. Експерти Beten, зокрема, застосують безпілотний літальний апарат- квадрокоптер з відеокамерою, щоб улітку виявити зони, найбільш привабливі для відпочинку, в тому числі «дикі» пляжі. І ці місця стануть основою для розробки конкретних проєктів розвитку курортної індустрії в Мангушській громаді.
За словами Степана Махсми, під час роботи над концепцією французи враховуватимуть те, що в найближчому майбутньому на ділянці між Мангушем та Маріуполем буде збудовано новий аеропорт. Це дасть великий поштовх розвитку туризму в регіоні.
Оплачує роботу компанії Beten міністерство фінансів Франції за умови співфінансування проєкту Мангушською територіальною громадою. Таке співфінансування важливе для демонстрації зацікавленості громади у подібному дослідженні, зазначає голова Маріполької райради.
Редакція видання 0629 минулого літа проводила своє дослідження пляжів від Маріуполя до Бердянська. Згідно з ним, на сьогодні місце найбільшої курортної активності у Приазов’ї – село Урзуф Мангушської територіальної громади, а конкретно – ділянка в бік Бердянська. Влада і пересічні мешканці Урзуфа намагаються створювати сучасні умови для відпочинку, оскільки благополуччя села безпосередньо залежить від кількості туристів, які сюди приїздять.
Найменш популярне у відпочивальників – село Мелекіне, що зовсім близько від Маріуполя. Колись населення Мелекіного в сезон збільшувалося в рази. Проте Мелекіне у 2014 році опинилося в зоні бойових дій, і багато пансіонатів закрилося. Останніми роками курорт відроджується, але вкрай повільно.
На одній із зустрічей із представниками бізнесу у Маріуполі у 2021 році обговорювалася можливість створення на території Мелекіного нового Казантипу. Не виключено, що ця ідея потрапить і до нової концепції розвитку українського азовського узбережжя.