Учитель мистецтва школи №324 в Солом’янському районі столиці Володимир Ліщук чверть століття тому висадив на внутрішньому шкільному дворі перші дерева зеленого куточка, який назвав «Садом мудрості». Назвав авансом, на перспективу, та результати 25-річної роботи перевершили всі сподівання. Звичайний шкільний дворик перетворився на справжній зразок садово-паркового мистецтва.
Пан Володимир розповів, що з міським садівництвом він близько познайомився під час навчання у Польщі. Школа стоїть біля русла річки Либідь, де раніше був приватний сектор. Під час будівництва багатоповерхівок багато дерев викорчували. Деякі з них – вишні та бузок – Володимир Ліщук врятував, це – старожили саду. Пізніше з’явилися інжир, бамбук, яблуня, кизил, юка, оцтове дерево. Не забув учитель і про в’юнкі рослини – виноград, плющ, гліцинія, текома. Обвиваючи стіни школи, вони не тільки служать декоративним елементом ландшафту в англійському стилі, а й виконують суто практичну функцію – захищають будівлю від перегріву.
У саду також ростуть червонокнижні першоцвіти: декілька видів пролісків, дикі примули, морозники. Знайшлось місце і для м’яти, чебрецю, меліси, котовника.
Школярі мають змогу спостерігати, як рослини змінюються в різні пори року, як в ростуть та квітнуть . Це – найкращий кабінет ботаніки! Крім того, зелена оаза знімає стрес та підіймає настрій.
Володимир Ліщук веде в школі екологічний гурток, також він є членом громадської організації «Всеукраїнська екологічна ліга».
Джерело: https://hmarochos.kiev.ua/