22 травня – День Південного Бугу

Це екологічна дата на честь річки, яка є однією з найбільшиих водних артерій України та повністю протікає територією нашо країни.

Започаткувала традицію відзначення Дня Південного Бугу Басейнова рада річки Південний Буг 2009 року. 

Басейн річки охоплює території семи областей: Хмельницької, Вінницької, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Одеської та Миколаївської.

Бере свій початок Південний Буг на Хмельниччині біля мальовничого села Холодець Волочиського району.

Довжина Південного Бугу – 806 км, площа водозбору – 63,7 тис. квадратних кілометрів.

Ця річка  має лише одну велику притоку – р. Синюху, яка утворюється внаслідок злиття річок Тікич та Велика Вись.

Мета Дня Південного Бугу – привернути увагу до проблем, пов’язаних з використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів річки. Це також нагода віддати шану річці та формувати відповідальне ставлення до водних об’єктів. 

В рамках Дня Південного Бугу, як правило, проводяться різні заходи, спрямовані на екологічне виховання, охорону довкілля та популяризацію знань про річку. Ці заходи можуть бути різноманітними, від екологічних акцій до наукових конференцій та виставок. 

Наприклад, цьогоріч, зокрема, учні 8-го класу гімназіїї розташованого на берегах Південного Бугу села Красненьке на Кривоозерщині Миколаївської області разом з учителькою біології Н.П. Пілянською розчистили джерело, що живить річку – на світлинах зі сторінки Світлана Ізуїта.

Теги

Новости по теме