Для кожної Олімпіади розробляється свій дизайн медалей. Для «Токіо 2020» його створив японець Джунічі Каваніші.
Медалі токійської Літньої Олімпіади мають діаметр 85 міліметрів і товщину від 7,7 мм до 12,1 мм.
Золота медаль «Токіо 2020» насправді зроблена з позолоченого чистого срібла, загальна вага 556 грамів, в т.ч. близько 6 грамів золота. Якщо розплавити «золоту» медаль, то за метал можна виручити в сьогоднішніх цінах 800 доларів. Срібна медаль буде вартувати близько 450 доларів, якщо її розплавити. Бронзова медаль важить приблизно 450 грам, виготовлена з 95% міді та 5% цинку, ці «інгредієнти» вартують разом 5 доларів.
Всього на Олімпійських іграх в Токіо буде вручено 5000 медалей. Вони схожі на відполіровані камені з нанесеним на них традиційним японським візерунком, а стилістика стрічок нагород гармонує з мотивами кімоно.
Однако не тільки в цьому їх унікальність – медалі виготовлені з вторсировини.
З 1 квітня 2017 року по 31 березня 2019 року в Японії проходила кампанія зі збору застарілих ґаджетів, щоб із них видобути дорогоцінні метали для олімпійських медалей. Японці залишали свої старі мобільники та інші пристрої в спеціальних коробках, встановлених в поштових відділеннях і на вулицях. В проєкті Tokyo 2020 Medal Project взяли участь 90% міст і сіл Японії. Загалом було зібрано майже 79 тонн різної побутової електроніки. Так, найбільший оператор зв’язку NTT Docomo зібрав понад 6 млн старих мобільних телефонів. Отриманих із вживаної побутової техніки дорогоцінних металів вистачило для виготовлення 5000 медалей.
Велика кількість виготовлених медалей пояснюється тим, що в деяких видах спорту, наприклад, у веслуванні або естафетах, беруть участь відразу кілька спортсменів, а в командних видах спорту медалі отримують всі, включаючи запасних.