Кілька днів тому планету облетіла блага звістка: США з Китаєм ведуть активні переговори щодо двосторонньої торгівлі та зниження мита.
Про це повідомив сам Дональд Трамп, відповідаючи у Білому домі на запитання журналістів. Оцінюючи хід консультацій, американський президент сказав: «Виглядає добре, це виглядає добре… У нас із Китаєм буде справедлива угода».
У четвер настало прозріння: жодних консультацій із США Китай не проводить. Трамп просто збрехав. «Наразі між Китаєм та США не ведеться абсолютно жодних переговорів щодо економіки та торгівлі», — прокоментував ситуацію представник Міністерства торгівлі КНР Хе Ядун. Все, що йдеться про якийсь прогрес у двосторонніх переговорах, сказав він, слід просто ігнорувати. «Якщо США справді хочуть вирішити проблему… їм слід скасувати всі односторонні заходи щодо Китаю».
У Пекіні не мають наміру робити перший крок, розуміючи, що виявлена слабкість підштовхне Трампа до нового кола шантажу та тиску. Інша офіційна особа, представник МЗС Китаю Го Цзякунь, у свою чергу, сказала: «Наші двері відчинені, якщо США хочуть говорити. Якщо переговорне рішення — це справді те, чого хочуть США, їм слід припинити загрожувати і шантажувати Китай і прагнути діалогу, заснованого на рівності, повазі та взаємній вигоді… Продовжувати просити про угоду, одночасно чинячи крайній тиск, — це неправильний спосіб мати справу з Китаєм, і він просто не спрацює».
Але всі повідомлення про якісь переговори, які нібито щодня та активно ведуться між китайською та американською сторонами – «це всі фейкові новини», – прокоментував Го Цзякунь. «Наскільки мені відомо, Китай і США не проводили жодних консультацій чи переговорів щодо тарифів, не кажучи вже про досягнення будь-якої угоди». Відомо, що Китай заздалегідь готувався до тарифної війни зі Сполученими Штатами, не маючи ілюзій щодо планів Дональда Трампа. Тому штурм і тиск, коли з другого по десяте квітня розмір мит на китайські товари стрибнув з 34% до 145%, у Пекіні не викликав розгубленості і суєти, там відреагували дзеркальним чином і зайняли вичікувальну позицію. Американському фондовому ринку явно стало гірше, з урахуванням залежності виробників від китайських деталей та комплектуючих, а торговельні майданчики впали у справжній ступор, адже китайські товари там займають не менше 70%.
На розмову з Трампом вирушили керівники чотирьох великих американських роздрібних компаній Walmart, Target, Home Depot і Lowe’s. Торгова війна з Китаєм, та ще й такими методами, просто вганяє їх у збитки. Наступного дня після цієї зустрічі американський президент почав розповідати, що тарифи, звісно, будуть знижені, і з цього приводу тривають активні переговори. Які, як з’ясувалося, не ведуться.
Китай готовий і надалі спостерігати за тим, як сум’яття і невизначеність б’ють по американському ринку і викликають незадоволеність його учасників. Так, сам Китай теж зазнає втрат, але він готовий терпіти, і терпіти стільки, скільки знадобиться для того, щоб американські виборці та партійні спонсори привели ініціатора тарифної війни до тями. У Пекіні не мають наміру робити перший крок, розуміючи, що виявлена слабкість підштовхне Трампа до нового кола шантажу та тиску.
Тим часом, повідомляє CNN, новини про готовність США йти на поступки у тарифній війні викликали хвилю національної гордості та глузування з американців у китайських соціальних мережах. Хештег «Трамп злякався» у середу в китайській соцмережі Weibo набрав понад 150 мільйонів переглядів. І правда: злякався. https://enovosty.com/