Він триватиме до 9 квітня, відбуватиметься на різних локаціях та базуватиметься на концепції STREAM, що об’єднує науку, технології, читання/письмо, інженерію, мистецтво та математику. Такий підхід сприє інтеграції різних галузей знань, стимулюючи креативне мислення, навчання впродовж життя та розвиток сучасних урбаністичних просторів. Метою заходу є стимулювання розвитку крафтового виробництва Полтавської області шляхом популяризації унікальної продукції місцевих виробників, поєднання давніх традицій із сучасними науковими підходами та налагодження ефективної співпраці між владою, бізнесом і наукою.
Перший день фестивалю зустрів відвідувачів гомінким, багатолюдним ярмарком крафтових виробників, який організували в Полтавському університеті економіки і торгівлі. Свою продукцію на ньому представили підприємці з миргородського краю, лубенського, решетилівського та інших куточків Полтавщини. Вони привезли для продажу різноманітні сири, борошно, еко-соки, джеми, хлібобулочні та кондитерські вироби, мед і продукти з нього, чаї, ковбаси з вишнею, горіхами й традиційні, велетенські фрукти, вишиті одяг та рушники, аксесуари hand madе тощо.
«Тут присутній, окрім місцевих підприємців, релокований бізнес, ветеранський, а також бізнес, заснований внутрішньо приміщеними особами. Загалом зареєструвалися 35 учасників, по два представники від кожного бізнесу, тобто понад 60 представників», – розповіла т. в. о. директора Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції» Світлана Туль.
Люди із задоволенням куштували їстівну продукцію, яку пропонували виробники, придбавали її та брали контакти крафтовиків. Більшість із них готова працювати не лише в тому населеному пункті чи районі, де розташоване виробництво, а й доставляти товар замовникові по області й за її межі, що суттєво розширює коло потенційних клієнтів.
Відкрили захід т. в. о. начальника облвійськадміністрації Володимир Когут, перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, перший заступник Полтавського міського голови Валерій Пархоменко та президент Полтавської торгово-промислової палати Володимир Борисенко.
«Наша мета – щоб крафтовий продукт був гарно представлений на поличках торгових мереж, на власних торгових точках і переходив у масове виробництво, щоб ефективно бути представленим на всеукраїнському рівні, щоб крафтовий бізнес представляв регіон не тільки в нашій державі, а й на міжнародних ринках. Ми розуміємо, що крафт – це вузькоспеціалізоване виробництво, ексклюзивні речі можна дістати саме в таких виробників. І підтримуватимемо цей напрямок. Адже це – наповнення бюджетів та розвиток громад і регіону», – сказав Володимир Когут.
Олександр Лемешко подякував виробникам крафтової продукції, вони вони продовжують працювати, незважаючи на труднощі, із якими доводиться стикатися в непростих умовах воєнного часу.
«Нинішній захід – це не лише можливість підтримати наших крафтарів. Це нові зв’язки, нові контакти, масштабування, можливість поспілкуватися з представниками влади з нагальних питань. Я закликаю підприємців, крафтарів, виробників залучати молодь, брати її на стажування, можливо, із подальшим працевлаштуванням, об’єднуватися, тому що асоціації, товариства більш потужні, а відвідувачів – побувати на всіх локаціях і пересвідчитися, наскільки високий у нас рівень виробництва крафтової продукції», – наголосив депутат.
Також цього дня організатори провели бізнес-форум, на якому учасники могли дізнатися про грантові програми підтримки крафтового бізнесу, про державні та урядові програми. На заході говорили про можливості співпраці з HoReCa, тобто готельно-ресторанним бізнесом, який може закуповувати продукцію в крафтових виробників, про виходи на національні й локальні торгові мережі, які теж готові брати для себе, для розширення ринків збуту вироби полтавських крафтовиків. Були представлені на бізнес-форумі й успішні кейси розвитку крафтового бізнесу в умовах війни, досвід німецьких партнерів та ін.
Довідково
Фестиваль проводиться в межах проєкту Urban X-Change Network ІІ «Bridges – німецько-український проєкт партнерства в галузі освіти, культури та громадянської дипломатії», який реалізується ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» у співпраці з DVV International Ukraine, ПУЕТ, народними університетами в містах Фільдера за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та за підтримки Полтавської облвійськадміністрації, обласної й міської рад, Полтавської торгово-промислової палати, Центру підтримки підприємців «Дія.Бізнес» у Полтаві та Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції». https://np.pl.ua/