Американець написав і втілив сценічно п’єсу про те, як модерний театр Леся Курбаса гастролював 1920 року з шекспірівським репертуаром по українських селах

У Залі Ігоря Славінського Київського академічного драматичного театру на Подолі відбулася прем’єра вистави «Як стихне шуру-буря зла». Автор п’єси та режисер-постановник Річард Нельсон. В основі сюжету ймовірні розмови після вистави «Макбет», що відбулися в одному українському селі 5 вересня 1920 року.

У 1920 році 32-х річний Лесь Курбас (засновник модерного українського театру) забирає групу молодих акторів із охопленого війною Києва в сільську місцевість, де вони ставитимуть вистави, обмінюючи квитки на їжу.

Однією з таких вистав стає «Макбет» — перша постановка Шекспіра українською мовою. Поки Курбас і більшість трупи відвідують виставу місцевого театру, поставлену на їхню честь, шість молодих жінок — чотири акторки, піаністка й танцівниця — залишаються разом із дітьми.

Під час вечері, яку вони готують із виручки за їхній виступ, жінки розмовляють, жаліються, жартують, кепкують із себе, сміються, репетирують танці з вистави — і все це, переживаючи біль, розбиті серця, страх і розгубленість, та водночас відчуваючи глибоку потребу бути разом.

— «Коли ущухне шуру-буря зла» не перша п’єса драматурга та режисера Річарда Нельсона в українському театрі, — розповіла завідувачка літературно-драматичної частини театру Оксана Прибіш. — Під час свого минулого візиту до України, коли митець ставив «Тускульські бесіди», автор відвідав багато українських пам’яток, зокрема і Музей театру, де дізнався про режисера-реформатора українського театру Леся Курбаса.

Для Річарда ім’я Курбаса було новим, але вивчивши історію його творчості, переслідування з боку радянської влади та років замовчуванням, письменник захотів написати п’єсу, котра б розповіла більше про одного з найвизначніших творців українського театрального процесу.

Річард Нельсон написав п’єсу для Театру, приїхав до України та працював над постановкою завдяки підтримці його друзів, тобто абсолютно безкоштовно для театру. Річард вже майже пів століття включений у світовий театральний процес, він ставив в Королівському театрі в Лондоні, в театрі Дю Солей в Парижі, Державному театрі в Нью-Йорку й ще в багатьох інших країнах, викладав у Йельському коледжі, тож має безліч знайомств та партнерів, котрі хочуть допомогти Україні та долучити наш театр до світового процесу. За матеріалами https://i-ua.tv/culture/

Теги

Новости по теме