Робили петарди за інструкцією з TikTok: у Львові лікують трьох дітей від опіків

У Першому ТМО (територіальне медичне об’єднання) Львова лікують від опіків трьох хлопчиків, яких привезла швидка після того, як діти робили петарди за інструкцією з популярного відео TikTok

Про це повідомляє пресслужба Першого ТМО Львова, передає “Еспресо.Захід“.

Упродовж останнього тижня швидка доправила до лікарні трьох хлопців віком 10, 11 та 15 років, перед обличчями яких розірвалася саморобна вибухівка. Усі вони мають глибокі опіки.

“Між собою ці діти не знайомі, втім обʼєднує їх одне: всі вони виготовляли саморобну “петарду” за нині популярною в мережі TikTok покроковою інструкцією. Брали пластикову пляшку, воду, кульку із фольги, засіб для очищення труб і майстрували з них вибухівку”, – кажуть у Першому ТМО.

Як розповів пацієнт лікарні Святого Миколая 11-річний Вʼячеслав із Львівщини, разом із другом вони побачили, як на вулиці інші підлітки робили таку “петарду” за інструкцією із соцмереж. Хлопці вирішили повторити й собі. Змішали всі складники та потрусили пляшку, щоб викликати хімічну реакцію. Просто перед Вʼячеславом пляшка розірвалася, а її вміст потрапив на його обличчя. 

“Такі пацієнти до нас потрапляють із глибокими хімічними опіками обличчя. Адже засіб для очищення труб, який є у цих так званих “петардах”, буквально розʼїдає шкіру дітей. Найбільше страждають очі, адже там тканини найтонші. Вже трьом дітям за тиждень ми надали допомогу. В усіх них, на жаль, залишаться рубці на обличчі”, – говорить опікова та пластична хірургиня, керівниця Міського центру термічної травми та опікової хірургії Першого медобʼєднання Львова Галина Саян.

Що потрібно знати та робити у таких випадках

У Національній поліції наголошують, що наслідки таких “експериментів” катастрофічні. Пустощі можуть закінчитись  хімічними опіками, шрамами на обличчі й руках, а в деяких випадках – тривалим лікуванням. Водночас медики застерігають, що подібні травми можуть залишитися на все життя.  

Для дітей:  

  • Не повторюйте небезпечні дії, які ви бачите у соцмережах. Життя та здоров’я набагато важливіші за будь-які перегляди чи лайки; 
  • Якщо друзі пропонують взяти участь у таких “челенджах”, скажіть тверде “ні” та негайно розкажіть про це дорослим;  
  • Повідомте вчителів чи батьків, якщо знаєте когось, хто планує робити небезпечні “експерименти”.  

Для батьків:  

  • Контролюйте, які відео та челенджі переглядає ваша дитина в інтернеті.  
  • Поясніть дітям, що “лайки” в соцмережах не варті їхнього здоров’я та життя.  
  • Довірливо спілкуйтеся з дітьми й розповідайте про наслідки небезпечних дій.  

Також у поліції додали, що якщо ви знаєте про випадки поширення небезпечних челенджів або травмування дітей — звертайтеся до поліції за номером 102

Теги

Новости по теме