Відома експертка з якості продуктів, професорка Київського національного торгово-економічного університету Олена Сидоренко розповіла, як вибрати не тільки смачне, а й безпечне морозиво.
Вивчаючи маркування, треба звернути увагу, за яким ДСТУ зробили холодний десерт, зазначає професорка. Якщо продукт виготовили з молока (а він, як правило, буде дорожчим), то на пакованні стоятиме позначка ДСТУ-4733.
Якщо використовували комбіновану сировину, то це відповідно – ДСТУ-4735. У таке морозиво додають замінники молочного жиру, найчастіше гідрогенізовану пальмову олію, тому корисність ласощів (особливо для дітей) сумнівна.
Існує «золоте правило» для вибору продуктів, в т.ч. для морозива. Чим простіший склад продукту, тим він якісніший. Сама фахівчиня надає перевагу пломбіру у простому вафельному стаканчику, виготовленому за ДСТУ 4733. А ще морозиво повинне бути твердим і добре замороженим. Чим менше воно зберігалось, тим краще, розповідає пані Сидоренко.
У складі якісного морозива також не може бути ароматизаторів. Замість фабричних наповнювачів краще додавати в різних видах свіжі фрукти та ягоди, тим більше зараз на них сезон.
Цього року відомий виробник морозива разом із брендом енергетичних напоїв випустив новий продукт – лід-енергетик (про це повідомляв сайт «Споживчий ринок»). Він називається так само, як і енергетичний напій, паковання має схожий дизайн. Такий лід-енергетик не рекомендується дітям.
У соцмережах та ЗМІ пройшла інформація, що двоє дітей після споживання енергетичного льоду довго не спали. Батьки й продавці мусять стежити за тим, щоб діти не купували таке морозиво, каже Олена Сидоренко.
Нещодавно з’явилося на українському ринку і морозиво для дорослих. У його склад виробник додав алкоголь. Ця продукція продається в окремих холодильниках з позначкою 18+.
https://vechirniy.kyiv.ua/ Facebook/