В Національному ботанічному саду імені Гришка у Києві з’явилась магнолія-терапевтка, яку може відвідати кожен й отримати безплатну психологічну допомогу за допомогою садотерапії.
Про це йдеться в пресрелізі проєкту «Сади стійкості», пише The Page.
За даними МОЗ України, понад 70% українців відчувають постійний стрес або знервованість. Водночас лише 2% звертаються по професійну допомогу.
Через це команда «Садів стійкості» вирішила створити місце серед природи, де можна відпустити переживання за допомогою садотерапії.
Що таке садотерапія
Садотерапія – інструмент відновлення, котрий використовує взаємодію з природою задля покращення фізичного та ментального стану.
Як йдеться в повідомлені, ефективність цього методу описала авторка Сью Стюарт-Сміт у своїй книжці «Садотерапія». Також вона придналась і до проєкту «Сади стійкості».
За словами авторів проєкту, садотерапія допомагає:
знизити стрес,
покращити концентрацію,
підвищити рівень гормонів щастя.
«Проєкт «Сади стійкості» покликаний допомогти громадам віднайти ресурс, надавши практичні інструменти для відновлення людей під час та після війни – спершу дітей та військових, а далі всіх, хто цього потребує» – розповів засновник проєкту Володимир Кадигроб.
Так, влітку «Сади стійкості» спільно з благодійним фондом «Землячки» вже організували програми відпочинку для жінок-військовослужбовець на природі. Метою ініціативи було допомогти відновити ментальне здоров’я через контакт із природою.
2024 року перші жінки-військовслужбовиці також ознайомились із садотерапією.
Ідея полягає в тому, що кожен може знайти свій спосіб відновлення в саду чи парку. Обрати своє дерево-терапевта, біля якого можна просто посидіти, полежати чи навіть поплакати, вивільнити власні тривоги та відновити ресурс, якого в реаліях під час війни, ніколи не буває достатньо», – зазначають автори проєкту.
Відвідати магнолію-терапевтку можна з понеділка по неділю в Національному ботанічному саду імені Гришка. Переглянути її розташування можна за цим посиланням. https://konkurent.ua/