Через війну українці вимушені пристосовувати свої харчові звички та скорочувати витрати на продукти.
Про це йдеться у дослідженні Gradus.
Згідно з результатами дослідження, майже половина населення України (49%) відзначила зміни в своїх харчових звичках після початку повномасштабного вторгнення. Серед молоді віком 18–34 років такі зміни спостерігаються ще частіше — у 54% респондентів.
Ключовими факторами стали:
Стрес є головною причиною зміни харчових звичок: 83% респондентів вказали його як основний фактор. Приблизно половина опитаних українців (49%) вживає їжу нерегулярно, а також частіше обирає нездорові продукти (42%), пропускає прийоми їжі (41%) і стикається зі зниженим апетитом.
Крім того, 19% респондентів відзначили, що стали більше вживати алкоголь.
Через економічні труднощі 64% опитаних віддають перевагу дешевшим продуктам, а 48% частіше готують їжу вдома.
Проблеми з електрикою також вплинули на вибір продуктів: 59% респондентів обирають товари з тривалим терміном зберігання, а 50% надають перевагу їжі, яку можна вживати без попереднього нагрівання. Однак лише 34% розглядають можливість переїзду у випадку тривалих відключень електроенергії.
Респонденти старше 56 років найактивніше зменшують витрати на продукти — 77% з них вже вжили заходів для скорочення витрат. Основні категорії, на яких вони економлять:
Водночас лише 11% українців заощаджують на основних продуктах, таких як хліб, крупи, овочі та яйця.
Дослідження було проведене компанією Gradus Research за допомогою самозаповнювальної анкети в мобільному додатку Gradus. У опитуванні брали участь жителі міст з населенням понад 50 тисяч осіб у віці від 18 до 65 років, за винятком окупованих територій і зон активних бойових дій. Збір даних тривав до 8 жовтня 2024 року і включав 1000 респондентів. https://thepage.ua/ Ілюстраційна світлина взята “Споживчим ринком” із сайту https://patrioty.org.ua/