У селі Ценява на Івано-Франківщині мама загиблого льотчика, одного з легендарних “Привидів Києва” Степана Тарабалки Наталія заснувала реабілітаційний центр “Тепло крилатої душі” – коштом компенсації за смерть сина.
Як розповіла жінка в інтерв’ю виданню “ШоТам”, центр допоміг їй пережити загибель сина.
Степан загинув у повітряному бою з окупантами в районі Житомира 13 березня 2022 року. Посмертно пілоту 114 БрТА присвоєно звання Героя України.
Отриману державну компенсацію Наталія Тарабалка вирішила витратити на створення унікального відновлювально-оздоровчого центру для українських бійців, де окрім лікарів та реабілітологів, були б і рибалка, і власний город, і навіть маленька ферма.
Так з’явився центр “Тепло крилатої душі”, який розмістили у будівлі покинутої лікарні, колишнього панського маєтку, у селі Ценява на Івано-Франківщині. У ньому можуть отримати допомогу військові та їхні родини, а також родини, які втратили рідних на війні.
“Коли загинув Степан, вирішила, що буду не просто існувати, а жити і творити те, про що ми з сином мріяли. Ми з ним не раз обговорювали, чому українці їдуть за кордон, і як важливо, аби люди почувалися добре і безпечно у своїй країні… Ідея створення такого закладу виникла коли я сама була на психологічній реабілітації після загибелі сина. Це була зустріч родин загиблих. На той момент я, якщо можна так сказати, була з найсвіжішою раною. І саме дівчата, які втратили своїх рідних ще у 2014-2015 роках, допомогли мені проскочити той найстрашніший бар’єр болю, допомогли не зануритися у самотність”, — каже засновниця центру.
Вона переконана, що потрібно більше таких місць, де люди можуть спілкуватися, ділитися своїми переживаннями та підтримувати одне одного.
Тому акцент у закладі роблять саме на створенні довірливої, домашньої атмосфери. Тут можна отримати допомогу лікаря, психолога, реабілітолога. Водночас можна просто поспілкуватися, провести час з родиною чи навпаки — побути на самоті, послухати музику, попрацювати на землі чи посидіти під деревом у парку.
Наразі тут працює масажний кабінет, тренажерний зал, кімната ароматерапії та мінікав’ярня. Є сад, парк. Також заклали калиново-дубову алею у пам’ять про захисників України.
“Психолог часто проводить сеанси у парку на прогулянці чи на лавці. Це навіть краще, ніж кабінет. Навіть таке буває, що я з хлопцями сідаю грати в шашки чи шахи, і ми спілкуємося. Як я кажу, лікуємо один одного. Це теж важливо”, — розповідає Наталія Тарабалка.
Ремонтувати та облаштовували кабінети засновниці центру допомагають односельці та благодійники. Планів у жінки багато. Хоче добудувати й розширити спектр послуг. Облаштувати кімнату арттерапії, город, домашню ферму, а також ставок, аби хлопці, які приїжджатимуть на реабілітацію, могли порибалити.
“Я просто людина, у якій оселилася мрія створити особливий центр: де не лише вправи, лікування, а де ставатиме тепло, легше на душі. Такий собі госпіталь для реабілітації душі”, — ділиться Наталія.
Вона хоче, щоб цей приклад надихнув інших відкривати подібні центри для фізичної й духовної підтримки наших захисників та їхніх родин по всій країні.
Головна