Для переправлення 27-річного військовозобов’язаного через кордон його «одружили» на жінці з інвалідністю, до організації схеми причетні три жительки Житомирщини, їм оголосили про підозру.
Про це 1 лютого повідомляє пресслужба Житомирської обласної прокуратури.
«За процесуального керівництва прокурорів Житомирської обласної прокуратури, на підставі зібраних слідством доказів, трьом особам повідомлено про підозру в організації незаконного переправлення призовника через державний кордон України та у сприянні його вчинення усуненням перешкоди, з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 332 КК України)», – йдеться в повідомленні.
Слідство встановило, що до кримінальної оборудки причетні троє жінок – двоє житомирянок та організаторка, 26-річна жителька Житомирського району. Організаторка, аби допомогти знайомому військовозобов’язаному уникнути мобілізації до ЗСУ, розробила план незаконного переправлення його через державний кордон України, влаштувавши фіктивний шлюб з дівчиною-інвалідом.
«Так, вона звернулася до знайомої житомирянки, яка, у свою чергу, порекомендувала 20-річну дівчину, що мала інвалідність 1-ї групи та з якою жінка була знайома через громадську організацію. За фіктивний шлюб та перетин кордону у супроводі новоспеченого «чоловіка» «нареченій» пообіцяли 1500 доларів США. До виїзду готувалися ретельно, офіційно зареєструвавши шлюб, виготовивши закордонні паспорти та інші довідки. І вже напередодні відправлення, 16.09.2022, аби переконатися у наявності усіх необхідних документів, а також проплатити першу частину коштів – 800 доларів США, зустрілися у центрі Житомира. Решту «винагороди» пообіцяли сплатити вже після переправлення 27-річного військовозобов’язаного через державний кордон. Проте остаточно реалізувати кримінальний план не встигли. Того ж дня, після передачі обумовленої суми коштів, правоохоронці їх викрили. Під час обшуку в автомобілі була вилучена обумовлена частина коштів та виготовлені документи», – розповідають у прокуратурі.
Незаконну схему викрито за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури, Управлінням СБУ в області та Головним управлінням Нацполіції в області, яке проводить досудове розслідування.
У пресслужбі СБУ в Житомирській області уточнюють, що вивезти військовозобов’язаного за кордон намагалася його дружина, з якою вони перебувають у громадянському шлюбі.
«Тоді «сваха» на замовлення знайомої, яка хотіла вивезти до країни ЄС потенційного призовника-свого громадянського чоловіка, підшукала для оформлення фіктивного шлюбу дівчину-інваліда по зору», – зазначають у пресцентрі СБУ.
За матеріалами Служби безпеки України учасницям «кримінального тріо» повідомлено про підозру у сприянні незаконному переправленню особи через державний кордон України усуненням перешкоди, вчиненому за попередньою змовою групою осіб з корисливих мотивів, тобто у вчиненні злочину за ч.3 ст.332 Кримінального кодексу України.
www. zhitomir.info