«Заступник голови» окупаційної адміністрації Херсонської області Кирило Стремоусов поділився у своєму Telegram агітаційним роликом на честь «народних референдумів возз’єднання з Росією, що незабаром пройдуть по всій планеті Земля»
У хвилинному відео зрадник читає вірш про «батьківщину» на тлі кадрів із російськими та світовими пам’ятками архітектури, природи, уривків фільмів тощо. Вірш розповідає, що Прага, Варшава, Будапешт, Бухарест, Корея, Китай та навіть річка Амазонка – це російські землі, «якщо приїхати туди на танку».
Як виявилось, вірш, котрий декламує у відео Стремоусов, написав у свої студентські роки український клінічний психолог та психіатр, поет, перекладач, ректор Київського інституту сучасної психології та психотерапії Борис Херсонський. Вірш є пародією на пісню «Батьківщина», що була популярна в радянські часи.
«Мережею гуляє мій текст 1967 року з пізнішими додаваннями. Я претендую лише на перші п’ять куплетів (це пісня), перший куплет – цитата. Для сімнадцятирічного радянського хлопчика – непогано», – написав Херсонський на своїй сторінці в Facebook.
Хто дописав останні декілька куплетів, що декламує Стремоусов, невідомо. На російському порталі «Стихи.ру» вірш Херсонського із доданими куплетами про те, що «всі у світі люблять руських», був опублікований у вересні 2020 року з уточненням, що автор невідомий, а вірш присвячений «легендарному танку Т-34 та танковим військам».
“По сети гуляет мой текст 1967 года с позднейшими добавлениями. Я претендую лишь на первые пять куплетов (это песня), первый куплет – цитата. Для семнадцатилетнего советского мальчика – неплохо.
Вижу горы и долины.
вижу реки и поля. Это русское приволье,это родина моя.Вижу Прагу и Варшаву.Будапешт и Бухарест.Это русская держава,сколько здесь любимых мест!Вижу пагоды Шри Ланки,и Корею и Китай.Где бы я ни ехал в танке,всюду мой любимый край.Вижу речку Амазонку,крокодила вижу я.Это русская сторонка,это родина моя.Остальные куплеты развивают тему. Но по-моему глубоко лишние. Все понятно и так”, – уніс Борис Херсонский в “народну творчість”, напевно маючи на увазі і бісовщину Стремоусова.