Металеве кільце діаметром близько двох з половиною метрів і вагою приблизно 500 кілограмів впало з неба в окрузі Макуені на півдні Кенії. Кенійське космічне агентство припускає, що це є частиною космічного апарату, пише Радіо Свобода.
Падіння кільця не завдало руйнувань. Жителі села, де це сталося, розповіли, що кільце було розпечене до червоного, а його приземлення супроводжувалося гучним звуком, який було чути за кілька кілометрів.
У повідомленні Кенійського космічного агентства зазначено, що об’єкт, найімовірніше, є частиною ракети-носія. Зазвичай такі об’єкти повинні згоряти при вході в щільні шари атмосфери або падати в безлюдних областях, наприклад, в океані. Агентство розпочало розслідування події.
Кенійська телекомпанія NTV повідомляє , що найімовірніший “господар” кільця – ракета, запущена Індійською організацією космічних досліджень 30 грудня з космодрому на острові Шріхарікота. Космічне агентство вже зв’язалося з владою Індії, повідомивши їх, що якщо його підозри підтвердяться, Найробі вимагатиме від Нью-Делі компенсації.
З розвитком міжпланетної техніки необхідність вирішувати проблему космічного сміття стає дедалі настійнішою. У жовтні минулого року на засіданні ООН з координації руху в космосі експерти заявили , що необхідні термінові дії, щоб ідентифікувати та впорядкувати пересування безлічі об’єктів на низькій навколоземній орбіті.
За оцінками Європейського космічного агентства, зараз на ній знаходяться сотні тисяч предметів та їхніх уламків загальною вагою понад 14 тисяч тонн. https://bukinfo.com.ua/