14 січня ЗМІ повідомили, що українські військові збили над Азовським морем російський літак А-50 і підбили повітряний командний пункт ІЛ-22.
Чим могли бути атаковані ці літаки? Про це сайт Charter97.org поговорив зі співдиректором програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова, першим помічником міністра оборони України (2005-2008), українським льотчиком і військовим експертом Олексієм Мельником:
У цій ситуації важливо звернути увагу на той аспект, що літак А-50 має настільки потужну систему РЕБ, настільки потужні локатори, що ймовірність його ураження чи то вогнем противника, чи то дружнім має дорівнювати нулю. Принаймні, про це заявляли розробники. Цей випадок продемонстрував, що всі ці заяви про його невразливість виявилися просто казками, незалежно від того, був він збитий українською ракетою чи російською.
Що стосується ІЛ-22, то це теж не перший випадок. У Сирії в такий самий спосіб було збито повітряний пункт управління місцевих військ. Літак був збитий сирійськими системами ППО після атаки ізраїльських ВПС. З високим ступенем ймовірності можна стверджувати, що там сиділи російські фахівці і так звані радники. Тобто це не перший випадок.
https://charter97.org/
А-50 — радянський і російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління. Створено на базі військово-транспортного літака Іл-76 на авіаційному Таганрозькому науково-технічному комплексі ім. Г. М. Берієва спільно з НВО «Вега», на заміну застарілому на той момент літаку Ту-126. ВікіпедіяМаса: 75 000 кгВартість одиниці: 330 млн долМаксимальна швидкість: 900 км/годДальність польоту: 6 400 кмДовжина: 50 мТип двигуна: ПС-90Головний конструктор: Сергій Атаянц
Вікіпедія